ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دولت اردوغان يک روزنامه‌نگار را از ترکيه اخراج کرد

ماهر زيلانوف، روزنامه‌نگار روزنامه “زمان”

ماهر زيلانوف، روزنامه‌نگار روزنامه "زمان" و العربيه از ترکيه اخراج شد.

به‌گزارش "زمان"، چاپ ترکيه، اين روزنامه‌نگار به دليل انتقادهای خود عليه دولت رجب طيب اردوغان مجبور به ترک کشور شده است.

عليه ماهر زيلانوف پيش از اين پرونده‌ای تشکيل شده بود.

بر روی شبکه اجتماعی توئيتر عکس‌هايی از ماهر زيلانوف در فرودگاه منتشر شده که در آن يک مأمور پليس جلوتر از وی راه می‌رود و وی در حالی که کيفی در دست دارد پشت سر مأمور است.

ماهر زيلانوف سال‌ گذشته ميلادی دولت رجب طيب اردوغان و برخورد آن با رسوايی مالی را در توئيتر مورد انتقاد قرار داده بود.

به‌نوشته "زمان" زيلانوف همچنين در توئيتی نوشته بود مأموران پليسی که از سوی اردوغان تعيين شده‌ بودند، دستور دادستانی برای بازداشت مظنونان همکاری با القاعده را رد کرده‌اند.

روزنامه "زمان" به جنبش اسلامی فتح‌الله گولن تعلق دارد. اردوغان طرفداران گولن را متهم به تشکيل دولت در دولت با هدف سرنگونی دولت، می‌کند.

در وب‌سايت‌های رسمی اظهارنظری در مورد اخراج ماهر زيلانوف نشده است.

سازمان امنيت و همکاری اروپا (OSCE) ضمن محکوم کردن اخراج زيلانوف اين اقدام را محدوديتی ديگر بر آزادی رسانه‌ها دانسته است.

پارلمان ترکيه روز چهارشنبه لايحه جديدی را برای محدودتر کردن اينترنت در اين کشور به‌تصویب رساند.

بر اساس این لایحه، دولت رجب طیب اردوغان می‌تواند بدون حکم دادگاه، سایت‌های اینترنتی را مسدود کند. همچنين به‌لحاظ حقوقی می‌تواند رفتار کاربران اینترنت را در وب‌گردی‌هایشان ثبت کرده و به مدت دو سال بدون آن‌که شهروندان از آن آگاهی داشته باشند، آن‌ها را ذخیره کنند.

سازمان امنيت و همکاری اروپا، اتحاديه اروپا و نهادهای بين‌المللی تصويب قانون جديد اينترنت در پارلمان ترکيه را به‌شدت محکوم کردند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر چاپ کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟ به اندازه یک فنجان چای برای یک گزارشگر می‌توانید کمک برسانید!

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • hamid

    عواقب سفر  رجب طیب اردوغان به تهران و گرفتن اندرز است !