ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

غرفه انتشارات نصیرا در نمایشگاه کتاب تهران مسدود شد

در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران، غرفه انتشارات نصیرا، ناشر آثار شاعران متفاوت و معترض با حکم هیأت رسیدگی به تخلفات ناشران مسدود و تعطیل شد.

در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران، غرفه انتشارات «نصیرا» با حکم هیأت رسیدگی به تخلفات ناشران مسدود و تعطیل شد.

بزرگ‌ کنید
انتشارات نصیرا

احمد کمالی‌نژاد، مدیر کمیته ناشران داخلی نمایشگاه کتاب تهران٬ در گفت‌و‌گویی که خبرگزاری جمهوری اسلامی٬ ایرنا٬ با او انجام داد، گفت غرفه انتشارات نصیرا در نمایشگاه کتاب تهران به‌دلیل «عرضه کتب مغایر با ضوابط نشر و فروش» و همچنین عرضه «هشت عنوان کتاب بدون برگه اعلام وصول» مسدود شده است.

به گفته مدیر کمیته ناشران داخلی نمایشگاه کتاب تهران، هیأت رسیدگی تاکنون احکام ۲۲ مورد از تخلفات به وقوع پیوسته در این دوره از نمایشگاه کتاب را به متخلفان ابلاغ کرده است.

بزرگ‌ کنید
بابک اباذری، مدیر انتشارات نصیرا

انتشارات نصیرا در سال گذشته ۱۶۰ عنوان کتاب در زمینه شعر، ادبیات داستانی و نقد ادبی انتشار داده است.

خبرگزاری «فارس» پیش از این ادعا کرده بود که انتشارات نصیرا کتابی از شاهین نجفی، هنرمند سرشناس ایرانی را به طور غیر قانونی منتشر کرده و در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌کند.

سپس حراست ارشاد ۱۳ اردیبهشت ماه به انتشارات نصیرا اخطار کتبی داد و فهرستی از کتاب‌هایی را که می‌بایست از نمایشگاه جمع‌آوری شوند در اختیار ناشر قرار داد.

حراست ارشاد گفته بود اگر کتاب‌های فهرست‌شده جمع‌آوری نشوند، غرفه انتشارات نصیرا را پلمب می‌کند.

بابک اباذری، مدیر انتشارات نصیرا٬ در گفت‌و‌گو با مهران جنگلی مقدم  ادعای خبرگزاری فارس را تکذیب کرده است. او می‌گوید: « نگاه امنیتی به مقوله فرهنگ و ادبیات نگاهی نیست که مؤثر باشد و موجب رشد شود. گروهی با حاکم کردن یک نگاه سلیقه‌ای باعث نامیدی‌اند. یک خبرگزاری خبر کذبی را مخابره می‌کند که بدون اثبات صحت آن مبنای عمل مجموعه‌ای دیگر قرار می‌گیرد و موجب سرخوردگی می‌شود.»

آقای اباذری درباره اتهام توزیع کتاب بدون اعلام برگه وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گوید: «برگه اعلام وصول چند کتاب ما نرسیده بود٬ ولی این دلیل تعطیلی غرفه نیست. من به شما اعلام می‌کنم که شاید در سرتاسر نمایشگاه بیش از هزار عنوان کتاب موجود باشد که برگه اعلام وصول نداشته باشد. این مسأله با یک تعهد می‌توانست حل شود. ضمن اینکه ما این کتاب‌ها را از غرفه جمع‌آوری کرده بودیم.»

بابک اباذری، مدیر انتشارات نصیرا خبر داده که در حال رایزنی با چند کتابفروشی معتبر در خیابان انقلاب است تا اگر امکان برگشت به مصلی نبود، نمایشگاه کتاب‌های تازه انتشارات نصیرا در این کتابفروشی‌ها ادامه پیدا کند.

انتشارات نصیرا مجموعه اشعار متعددی از شاعران جوان انتشار داده است. «بعد از باران، قبل از تبعید»، مجموعه اشعار سید مهدی موسوی در میان این آثار جلوه ویژه‌ای دارد.

در آذر ماه ۱۳۹۲ برخی رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران و محافل اطلاعاتی سید مهدی موسوی را به آشنایی و دوستی با شاهین نجفی، برگزاری مهمانی‌های مختلط و برگزاری جلسات ادبی در سطح شهر تهران و در برخی از شهرستان‌ها و «گسترش ابتذال» و «تبلیغات منفی علیه جمهوری اسلامی» متهم کرده بودند. پس از این اتهامات بود که اطلاعات سپاه پاسداران در۱۶ آذر ماه ۱۳۹۲ این شاعر را بازداشت کرد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.