ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

يک نفر در اصفهان به اتهام «تحريک برای تجمع» بازداشت شد

خبرگزاری فارس که نزديک به سپاه پاسداران ايران است از بازداشت فردی در اصفهان به اتهام «تحريک افراد به تجمع و اعتراض جهت‌دار درباره اسيدپاشی‌ها» خبر داده است.

خبرگزاری فارس که نزديک به سپاه پاسداران ايران است از بازداشت فردی در اصفهان به اتهام «تحريک افراد به تجمع و اعتراض جهت‌دار درباره اسيدپاشی‌ها» خبر داده است.

خبرگزاری فارس روز جمعه دوم آبان گزارش داد که اين مرد که قصد تحريک افراد به تجمع و اعتراض جهت‌دار درباره اسيدپاشی‌های اصفهان را داشت، با «آرايش و لباس زنانه» توسط يک نهاد امنيتی بازداشت شده است.

اين گزارش می‌افزايد: «از اين مرد زن‌نما که بازجويی از وی ادامه دارد، برخی ادوات ارتباطی و جاسوسی کشف شده است.»

بر پايه اين گزارش «لکه‌های سوختگی خاصی نيز روی بدن اين مرد وجود دارد که اين موضوع در دست بررسی است.»

اين فرد که نامش فاش نشده، در حالی بازداشت شده که حسين حسين‌زاده، جانشين فرمانده انتظامی اصفهان روز جمعه اعلام کرد که «هنوز مظنون اصلی پرونده اسيد پاشی در اصفهان دستگير نشده است.»

در همين حال آمار و اطلاعات ارائه شده از سوی مسئولان مختلف نيروی انتظامی در خصوص شمار قربانيان اسيدپاشی در اصفهان با هم تناقض دارد. حسين ذوالفقاری معاون امنيتی و انتظامی وزير کشور در جلسه شورای تأمين استان اصفهان، شمار قربانيان اسيدپاشی را چهار نفر اعلام کرده و گفته است که آخرين مورد اسيدپاشی در تاريخ ۲۳ مهرماه انجام شده است.

طرح اين اطلاعات در حالی است که سرتيپ اسماعيل احمدی‌مقدم، فرمانده پليس ايران اما وقوع «هفت يا هشت مورد» اسيدپاشی در اصفهان در ماه‌های اخير را تائيد کرده است.

چهارشنبه هفته گذشته هزاران نفر در اصفهان و تهران در اعتراض به ناامن بودن فضای شهری و حمله‌های متعدد اسيد پاشی به زنان تجمع کردند. در اصفهان تجمع کنندگان مقابل دادگستری رفته‌ و خواستار برخورد سريع‌ با عوامل اين جنايت‌ها شده بودند.

در فيلم‌هايی که شهروندان روی شبکه‌های اجتماعی از جمله فيس بوک منتشر کرده‌اند اين شعارها به گوش می‌خورد: «نيروی انتظامی چشمان خواهرم کو؟»، «روحانی، روحانی ما امنيت نداريم»، «اصفهان شهرماست، امنيت حق ماست»، «زاينده رود خشک شده، اسيد پاشی مد شده»، «مرگ بر اسيد پاش.»

در تحصن مقابل دادگستری اصفهان، معترضان اين پرسش را نيز مطرح کردند که چرا با وجود تعداد زيادی دوربين مداربسته در خيابان‌های شهر که به بهانه تأمين امنيت نصب شده‌اند، هيچ اقدامی برای شناسايی و معرفی عاملان اصلی صورت نگرفته است.

حسن روحانی، رئيس‌جمهور ايران نيز به وزارت‌خانه‌های اطلاعات، کشور و دادگستری دستور داده تا شناسايی عاملان اسيدپاشی در اصفهان را به سرعت دنبال و نتيجه آن را روز يکشنبه چهارم آبان در جلسه هيات دولت ارائه کنند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • آرمان شهر | Armanshahr| بنیاد آرمان شهر | هفت‌روز نامه حقوق بشری ایران ـ شماره ۶۹

    […] آرام نخواهیم ماند مردم اصفهان همچنان نگران‌اند یک نفر در اصفهان به اتهام «تحریک برای تجمع» بازداشت شد تجمع در تهران و اصفهان در اعتراض به «بی‌توجهی» به […]

  • بیدارزنی دولت؛ پدری که دلسوز نیست | بیدارزنی

    […] [۲] http://www.radiozamaneh.com/183869 […]

  • معصومه

    این شکل اسید پاشی درست مثل لینچ کردن سیاه پوستان در دوران تاخت و تاز کوکلوس کلانهادر بستر نژاد پرستی است. عده ای که خود و طرز فکر خود را برتر می دانند در اوج جنون خود برتر بینی نمونه هایی از اقلیت مورد نظرشان را به آن دلیل که حقوق خود را طلب می کنند به مجازات های غیر متعارف می رسانند تا درس عبرتی برای دیگر حق خواهان و دلگرمی برای هم کیشانشان باشد. اصل موضوع منحصر کردن ماجرای حجاب و عفاف به سرکوب شدید زنان از ابتدای کار همین ماهیت را داشته و زنان این سرزمین که به همت رضا شاه کبیر و پسرش سالها بود عزت نفسی پیدا کرده بودند را دوباره به دره حقارت در افکند. هیچ راهی برای بازگشت وجود ندارد و رسم زمانه هم بر ارتجاع بنا نشده. عاقبت این ملاها خواهند بود که باید به سوراخ های حوزه علمیه بازگردند و هر آنچه که قبلا در آنجا می کرده اند از سر بگیرند.