ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

هلند و موریتانی در رقابت‌ فیلم‌های خارجی اسکار

۹ فیلم خارجی در رقابت‌های اسکار اعلام شدند، در بین آن‌ها: «تیمبوکتو» از عبدالرحمن سیساکو و «متهم» به کارگردانی پائولا فان در اوست.

آکادمی اسکار ۹ اثر منتخب خود را برای رقابت در بخش فیلم‌های غیرانگلیسی‌زبان جایزه اسکار ۲۰۱۵ معرفی کرد. «تیمبوکتو» ساخته عبدالرحمن سیساکو از کشور موریتانی درباره پیامدهای تعصب مذهبی در زندگی دو چوپان طوارقی یکی از فیلم‌های منتخب آکادمی اسکار است.

بزرگ‌ کنید
نمایی از فیلم «تیمبوکتو». جوانان در تیمبوکتو بدون توپ فوتبال بازی می‌کنند، چون این بازی حرام اعلام شده

آکادمی اسکار ۵ ژانویه ۲۰۱۵ از بین این ۹ فیلم پنج فیلم را به عنوان نامزدهای نهایی اسکار خارجی هشتاد و هفتم معرفی می‌کند و فیلم برگزیده نیز در مراسمی در ۲۲ فوریه ۲۰۱۵ در سالن دالبی تئا‌تر لس‌آنجلس معرفی می‌شود.

فهرست دوم فیلم‌های غیر انگلیسی‌زبان آکادمی اسکار:

«قصه های وحشی» به کارگردانی دامیان زیفرون، آرژانتین

«نارنگی‌ها»به کارگردانی زازا اوروشادزه،

«جزیره ذرت» به کارگردانی جرج اوواشویلی، گرجستان

«تیمبوکتو» به کارگردانی عبدالرحمن سیساکو ، موریتانی

«متهم» به کارگردانی پائولا فان در اوست، هلند

«آیدا» به کارگردانی پاول پاولیکوفسکی، لهستان

فیلم «لویاتان» (نهنگ) به کارگردانی آندری ژویاگینتسف، روسیه

فیلم «فورس ماژور» یه کارگردانی روبن اوستلوند، سوئد

فیلم«آزادیخواه» به کارگردانی آلبرتو آلورو ، ونزوئلا

فیلم سینمایی «امروز» به کارگردانی رضا میرکریمی به عنوان نماینده ایران در هشتاد و هفتمین جایزه آکادمی سینمایی اسکار معرفی شده بود اما اقبالی به دست نیاورد.

سال گذشته ۷۶ کشور فیلم‌های خود را برای حضور در رقابت اسکار خارجی معرفی کردند و سرانجام فیلم «زیبایی بزرگ» ساخته پائولو سورنتینو اسکار فیلم غیر انگلیسی‌زبان را به دست آورد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.