ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آمریکا ۴۰۰ نیروی نظامی برای آموزش مخالفان سوری اعزام می‌کند

پنتاگون می‌گوید برای مقابله با داعش در سال اول حداقل ۵ هزار نفر را آموزش می‌دهد. ترکیه، قطر و عربستان مایلند این برنامه آموزشی را میزبانی کنند.

نظامیان آمریکایی برای مقابله با تهدیدات گروه دولت اسلامی (داعش) در سوریه، به زودی کار آموزش مخالفان مسلح سوری را آغاز می‌کنند. برای این منظور پنتاگون قرار است حداقل ۴۰۰ نیروی نظامی خود را به منطقه اعزام کند. این ۴۰۰ نفر، افزون بر صدها نفر پرسنل نظامی دیگرند که از این عملیات آموزشی پشتیبانی خواهند کرد.

آمریکا آموزش مخالفان مسلح سوری را به طور مستقیم بر عهده می‌گیرد

وزارت دفاع آمریکا اعلام نکرده است که این نیروهای نظامی دقیقا به کجا اعزام می‌شوند و کار آموزش مخالفان مسلح سوری را در خاک کدام کشور انجام خواهند داد. ترکیه، قطر و عربستان سعودی برای میزبانی این عملیات اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گزارش رویترز، سرهنگ استیو وارن، سخنگوی پنتاگون، روز جمعه ۱۶ ژانویه/۲۶ دی ماه با اعلام خبر اعزام نظامیان آمریکا افزود این برنامه ممکن است به زودی و از بهار آینده آغاز شود

برنامه آموزش مخالفان مسلح حکومت سوریه بخشی از برنامه چند لایه باراک اوباما برای مقابله با خطرات گروه دولت اسلامی (داعش) است. قرار است این مخالفان به مقابله زمینی با داعش بپردازند در حالی که بمباران مواضع داعش توسط آمریکا و متحدانش ادامه خواهد یافت.

پنتاگون تخمین زده است که در سال اول ممکن است بتواند بیش از ۵۰۰۰ نفر را آموزش دهد.

به گفته وزارت دفاع آمریکا، در کل به چیزی حدود ۱۵ هزار نفر نیروی نظامی برای باز پس گرفتن مناطق تحت تسلط داعش نیاز است.

با این حال مخالفان دولت باراک اوباما در کنگره آمریکا می‌گویند برنامه‌های پنتاگون سرعت لازم را برای کمک به مخالفان مسلح در سوریه ندارد.

آن‌ها همچنین توان و نفرات به نسبت اندک این مخالفان را برای مقابله با داعش  و همچنین نبرد با حکومت بشار اسد مورد تردید قرار داده‌اند.

آمریکا پیش از این ۳۰۰۰ نفر از نیروهای نظامی خود را برای آموزش به پیشمرگه‌های کرد عراقی به مناطق مرزی عراق و سوریه اعزام کرده بود.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.