ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مذاکرات مینسک با درگیری‌های شدید شرق اوکراین لغو شد

چند ساعت پیش از آغاز نشست چندجانبه مینسک برای توقف نبردها در شرق اوکراین، درگیری‌های شدید در شهر دونتسک چندین کشته به جای گذاشت و مذاکرات مینسک نیز لغو شد.

چند ساعت پیش از آغاز نشست چندجانبه مینسک برای توقف نبردها در شرق اوکراین، درگیری‌های شدید در شهر دونتسک چندین کشته به جای گذاشت و مذاکرات مینسک نیز لغو شد.

بزرگ‌ کنید
در شرق اوکراین نبردها همچنان ادامه دارد.

قرار بود روز جمعه، ۳۰ ژانویه / ۱۰ بهمن، در مینسک، پایتخت بلاروس، «گروه تماس»، متشکل از نمایندگان جدایی‌خواهان اوکراین، نمایندگان کی‌یف و سازمان امنیت و همکاری در اروپا و همچنین نماینده‌ای از روسیه در مورد بحران شرق اوکراین گفت‌وگو کنند اما این مذاکرات برگزار نشد.

منابع جدایی‌طلبان طرفدار روسیه گفته‌اند نمایندگان دولت اوکراین شرکت خود در این نشست را لغو کرده‌اند.

در روزهای اخیر بارها برنامه برگزاری یک نشست چندجانبه از سوی «گروه تماس» با شکست مواجه شده است.

«گروه تماس» از اوت سال ۲۰۱۴ نشست‌هایی را درباره بحران اوکراین در مینسک برگزار کرده است. این مذاکرات به توافقاتی در مورد حل بحران شرق اوکراین از جمله توافق آتش‌بس در ماه سپتامبر سال گذشته انجامید اما این آتش‌بس پایدار نماند و درگیری‌ها در روزهای اخیر شدت نیز گرفته است.

فرانسه و لهستان روز جمعه طرف‌های درگیر در شرق اوکراین را به یک آتش‌بس فوری فراخواندند و از روسیه خواستند «هرگونه حمایت» از جدای‌خواهان را متوقف کند.

کشته‌های بسیار در ۲۴ ساعت گذشته

با این حال در شرق اوکراین نبردها همچنان ادامه یافت. جدایی‌خواهان از آتشباری گسترده نیروهای دولت اوکراین سخن گفته‌اند.

در بخش «اوپیت‌نویه» از شهر دونتسک، دست‌کم ۱۲ نفر کشته شدند. پنج نفر نیز در گلوله‌باران یک اتوبوس برقی در دونتسک جان خود را از دست دادند. تعداد کل قربانیان در این شدیدترین نبرد روزهای اخیر هنوز روشن نیست.

ولادیسلاو سلسنیُو، رئیس ستاد ارتش اوکراین در کی‌یف گفت در ۲۴ ساعت گذشته پنج سرباز کشته و بیش از ۲۰ سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

در درگیری‌های اوکراین از بهار سال ۲۰۱۴ تاکنون بیش از پنج هزار و ۱۰۰ نفر کشته شده‌اند.

دولت اوکراین و غرب، روسیه را متهم می‌کنند که از شورشیان در شرق اوکراین با نیروهای منظم و سلاح پشتیبانی می‌کند، مسکو اما این اتهامات را رد کرده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • زکریا رازی

    خیلی جالبه که اتحادیه اروپا حاضر نیست برای حل مساله به شکل دموکراتیک مساله را تحت نظارت سازمان ملل به رفراندوم بگذارد. دموکراسی سرمایه داری یک بام و دو هواست.