ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تکذیب محکوميت مهدی هاشمی به ۱۵ سال حبس

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه، تأکید کرده است که با قطعی شدن حکم، درباره آن اطلاع‌رسانی خواهد شد. ضمن اینکه حکم صادر شده قابل تجدیدنظر‌ خواهد بود.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه، اعلام کرد که مهدی هاشمی به حبس، جزای نقدی، رد مال و انفصال از خدمات دولتی محکوم شده است.

وکيل مهدی هاشمی گفته یادداشت‌هایش از ۲۸ جلسه دادگاه را منتشر خواهد کرد تا همه بدانند هیچ ادله‌ای در پرونده نیست

خبرگزاری فارس نوشته است که مهدی هاشمی، در مجموع به ۱۵ سال حبس محکوم شده، اما دفتر سخنگوی قوه قضائیه، این خبر را تکذیب کرده است.

مسئول دفتر سخنگوی قوه قضائیه گفته است که محسنی اژه‌ای، هیچ عددی را در ارتباط با مدت حبس مهدی هاشمی ذکر نکرده است.

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به استناد ماده سوم «قانون تشدید مجازات مرتکبان ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری»، مهدی هاشمی، فرزند رئیس تشخیص مصلحت نظام را به حبس، جزای نقدی و انفصال از خدمات دولتی محکوم کرده است.

اژه‌ای گفته است: «حکم صادر شده هنوز قطعی نشده است و برای بیان جزییات آن معذوریت قانونی دارم.»

سخنگوی قوه قضائیه تأکید کرده است که با قطعی شدن حکم، درباره آن اطلاع‌رسانی خواهد شد. ضمن اینکه حکم صادر شده قابل تجدیدنظر‌ خواهد بود.

محسنی اژه‌ای گفته است: «پس از ابلاغ حکم به متهم و وکلای او، ۲۰ روز فرصت وجود دارد تا به رأی صادر شده، اعتراض شود و اگر اعتراضی صورت نگیرد، حکم قطعی تلقی خواهد شد.»

بنابر ماده سوم قانون تشدید مجازات، در صورتی که مرتكب در مرتبه مدير كل يا‌ هم‌تراز مدير كل يا بالاتر باشد و همچنین «قيمت مال يا وجه مأخوذ» بيش از يك ميليون ريال باشد، به اشد مجازات از جمله انفصال دائم از مشاغل دولتی، ۷۴ ضربه شلاق و حداکثر تا ۱۰ سال حبس محكوم خواهد شد.

سخنگوی قوه‌قضائیه گفته است که مهدی هاشمی درباره مسائل امنیتی هم به حبس محکوم شده است.

سید وحید ابوالمعالی، یکی از وکیلان مهدی هاشمی اما گفته است که هنوز رأی دادگاه به او و موکلش ابلاغ نشده است. او گفته که بر اساس قانون، رأی دادگاه به نشانی اعلام شده توسط وکلا، ابلاغ می‌شود.

این وکیل مهدی هاشمی با انتقاد از انتشار خبر‌هایی درباره «امتناع مهدی هاشمی از حضور در دادگاه» گفته است که انتشار این خبرها نهایت بی‌اخلاقی است و «مگر رأی ابلاغ شده که ما بخواهیم از آن امتناع کنیم؟»

ابوالمعالی گفته است: «بر اساس قانون، تکلیف بر عهده دادگاه است که رأی را به ما ابلاغ کند.»

مهدی هاشمی پس از حدود سه ماه بازداشت موقت، در ۲۷ آذر ۹۱ با تودیع وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی آزاد شده بود.

محمود علیزاده طباطبایی، یکی دیگر از وکیلان مهدی هاشمی پیش‌ از این گفته بود که تنها حکم عادلانه، حکم برائت موکلش است.

خبرگزاری «تسنیم»، چهارشنبه ششم اسفند به نقل از علیزاده طباطبایی نوشت: «آخرین لایحه دفاع چند روز قبل تقدیم دادگاه شده و هر حکمی غیر از برائت صادر شود، اعتراض می‌کنیم و پرونده به تجدیدنظر می‌رود.»

علیزاده گفته بود که تمام دفاعیات و کل صورت‌جلسات دادگاه مهدی هاشمی را یادداشت کرده و آنها را پس از صدور رأی، منتشر خواهد کرد «تا همه بدانند هیچ دلیلی در پرونده نیست.»

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • حمید

  "خودی" بودن و نبودن در استبداد ولایت مطلقه آخوند از معجزات این استبداد است! باید دید خانواده آقای رفسنجانی هنوز "خودی" هستند یا نه؟ باید برای پاسخ به این سوال کمی‌ انتظار کشید تا حکم صادر شود!! در رابطه با اسید پاشان "عوامل "! هنوز شناسایی نشده اند! اخر "خودی‌ها "ا سید پاشیده اند روی مردم بیگناه ایران که خودی نیستند!!شاد باشید. حمید

 • chap rousi va dorough gou ast

  http://www.bbc.co.uk/persian/world/2015/03/150315_u04_brazil_rousseff تظاهرات میلیونی در برزیل علیه دیلما روسف زلزله سراسر رژیم های چپ گرا را فراگرفته رسانه های مارکسیست روسی به جای پخش این اخبار , خبرهای دروغ علیه کشورهای سرمایه داری غربی و به نفع کمونیست های آنارشیست در آنها پخش میکنند مثل یونان و اسپانیا اما ونزوئلا , آرژانتین و اکنون برزیل در بحران و ورشکستگی دست و پا میزنند و کاسترو جام زهر سر میکشد پوتین به پناهگاه رفته رسانه های ما رکسیست روسی روزانه هزا ران خبر دروغ و یا دست کاری شده به خورد مغز شسته های سیاه کلیست و عشق روسیه خودشان میدهند تا کی اینها به دروغ گویی ادامه خواهند داد ؟

 • بهنام

  تمامی این مفسدان از خدا بی خبر را باید فقط و فقط اعدام کرد و به درک واصل نمود . از خامنه ای ولی امر دزدان جهان گرفته تا رفسنجانی پدر همین شخص ملعون و بقیه سران و انصار فاسد از خدا بی خبرشان را . فعلآ که گرگها به جان هم افتاده اند و در این میان این ملت ایرانند که از دریده شدن این گرگ صفتان به دست همدیگر واقعآ در حال لذت بردن هستند .

 • nader

  پس چرا رحیمی فقط  به پنج سال زندان مرخصی محکوم شد؟

 • mansour

  جرم مفسدان اقتصادی نباید کمتر از ابد باشد. این چه دادگستری است که شخصی را به جرم توهین به رهبر و نظام اسلامی ،که از روی خشم و دلسوزی برای مردم تحت ستم حرفی زده را اعدام میکند و این مفسدان اقتصادی را که عامل اصلی تخریب کشور و خشم سیاسیون و مردم علیه نظام می باشند ،به حبس های کوتاه مدت محکوم کرده و بعد از دو هفته زندانی بودن هم به  دلئل مختلف انان را به مرخص می فرستد و بدین طریق موجب افزایش تعداد مفت خوران و دزدان بیت المال میشود؟ به نظر من اکثر قریب به اتفاق مسئولین در ایران مفسد اقتصادی و دشمن اسلام و مردم مسلمان واقعی هستند.این انگل ها هم ابروی پیامبران و امامان و هم ابروی مسلمانان واقعی و مخصوصأ ابروی ایرانیان را به خطر انداخته اند و وقتی یک فرد معترض به انان و دینشان توهین میکند را کافر خوانده و  ریختن  خونش راحلال می دانند. مرگ بر هر کس که ادعای مسلمانی دارد و در خفا به غارت بیت المال مشغول است.