ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رژه افتخار دگرباشان جنسی در آمستردام

«سهم» موضوع امسال این مراسم بود.

روز گذشته اول اوت ۲۰۱۵ شهر آمستردام برای بیستمین سال میزبان هزاران نفر بازدیدکننده بود که برای دیدن مراسم رژه افتخار همجنسگرایان، دوجنسگرایان و تراجنسیتی‌ها یا همان «کارناوال کانال»، از شهرهای مختلف هلند و دیگر کشور‌ها به این شهر آمده بودند.

«سهم» موضوع امسال این مراسم بود. به گزارش پلیس آمستردام، «کارناوال کانال» امسال بیش از صدهزار نفر بیننده و صد‌ها نفر شرکت‌کننده داشت که به وسیله هشتاد قایق در مسیرهای مشخص و از قبل تعیین‌ شده در کانال‌های آبی شهر حرکت می‌کردند.

سال ۱۹۹۶ برای اولین بار این کارناوال در آمستردام برگزار شد و از آن پس، این مراسم هرسال اولین شنبه ماه اوت برگزار می‌شود. یکی از اهداف برگزاری این کارناوال این است که دگرباشان جنسی بتوانند با جرات در فضای عمومی حضور داشته باشند و با افتخار، گوناگونی گرایش‌های جنسی و هویت‌های جنسیتی‌شان را به نمایش بگذارند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • علی

    باید آنرا رژه افتخار انسانیت نامید ]چرا که دگر جنسان یا هرنامی دیگر،به علت های بیولوژیکی یا حتی اگر به انتخاب خود هم باشد،باز به هیچ دلیلی نباید حقوق و آزادی آنها را سلب کرد.