ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کردهای عراق تسلیحات بیشتری از آلمان می‌خواهند

آلمان تاکنون از ارسال‌کنندگان اصلی سلاح به کردهای عراق برای مقابله با گروه «دولت اسلامی» (داعش) بوده است. اکنون رهبران کردهای عراق از این کشور خواسته‌اند سلاح‌های بیشتری به آن‌ها برساند.

آلمان تاکنون از ارسال‌کنندگان اصلی سلاح به کردهای عراق برای مقابله با گروه «دولت اسلامی» (داعش) بوده است. اکنون رهبران کردهای عراق از این کشور خواسته‌اند سلاح‌های بیشتری به آن‌ها برساند.

اشپیگل آنلاین در گزارشی که روز جمعه ۲۵ سپتامبر / ۳ مهر منتشر کرده به نقل از یک عضو شورای امنیت ملی کردستان عراق در اربیل نوشته است که کردها در هفته‌های اخیر از آلمان درخواست فوری مهمات بیشتر، از جمله موشک‌های ضدتانک «میلان» را کرده‌اند.

دولت آلمان هنوز به این درخواست پاسخی نداده است اما از آن استقبال می‌کند.

این عضو شورای امنیت ملی کردستان که نامی از او برده نشده، افزوده است: «ما از ماه‌ها پیش سلاحی دریافت نکرده‌ایم و انبارهای مهمات ما خالی می‌شوند.»

او از ارسال دو محموله تسلیحاتی آلمان به شمال عراق تقدیر کرد و گفت: «هیچ کشور دیگری چنین سریع و با چنین سلاح‌های مؤثری به منطقه خودمختار کردستان کمک نکرده بود. تنها در ماه ژوئیه ارتش آلمان ۵۰۰ موشک برای سامانه ضد تانک "میلان" به کردستان فرستاده بود.»

وزارت دفاع آلمان اعلام کرده است که درخواست برای تفنگ «ژ ۳۶» هم‌اکنون در حال بررسی است. افزون بر این، کردها خواهان مواد محافظ برای حملات احتمالی با سلاح‌های شیمیایی هستند. همچنین ارسال لباس‌های زمستانی برای پیشمرگه‌های کرد برنامه‌ریزی شده است.

ارتش آلمان تاکنون ۲۰هزار تفنگ، ۶۰ سامانه ضدتانک «میلان» با یک هزار موشک و ۲۰۰ نارنجک‌انداز به کردستان عراق ارسال کرده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.