ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ایران در چند روز آینده ۹ تن اورانیوم غنی شده به روسیه انتقال می‌دهد

صالحی گفت ایران ۱۳۷ تن کیک زرد از کشور روسیه وارد کرده‌ است و در چند روز آینده نیز حدود ۹ تن اورانیوم غنی شده ایران به روسیه صادر می‌شود.

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت در چند روز آینده نزدیک به ۹ تن اورانیوم غنی شده ایران به روسیه انتقال خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، صالحی شنبه ۲۸ آذر در حاشیه دومین رونمایی از دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان از تبادل سوخت ایران با روسیه خبر داد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: «ما ۱۳۷ تن کیک زرد از کشور روسیه وارد کرده‌ایم و در چند روز آینده نیز حدود ۹ تن اورانیوم غنی شده ایران به روسیه صادر می‌شود».

صالحی سوم آذر گفته بود که بین ایران و روسیه توافقنامه‌ای امضا شده است که به موجب آن ایران ۹ تن اورانیوم با غلظت چهار درصد به روسیه خواهد «فروخت» و در ازای آن ۱۴۰ تن اورانیوم طبیعی «وارد» خواهد کرد.

بر اساس توافق ایران با کشورهای گروه ۵+۱، ایران باید ذخیره اورانیوم غنی شده خود را به ۳۰۰ کیلوگرم کاهش دهد.

صالحی همچنین با بیان این که «برچیدن سانترفیوژها» ادامه خواهد یافت، گفت: «موضوع اراک است که باید مخزن مورد نظر را خارج کنیم. مقدمات کار فراهم شده ولی ما منتظر هستیم روز دوشنبه سند دیگری نیز در وین به امضا برسد که این سند نهایی خواهد بود».

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تصویب قطعنامه‌ای در ۲۴ آذر پرونده اتهامات ایران مربوط به تلاش برای ساخت سلاح هسته‌ای، پی ام دی، را بست.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • شوریده استاد پرنده

    این عکس صالحی عکس عجیبی ست. هر چه کرده ریا و تزویر و «***» خودش را بپوشاند نتوانسته. درست نگاه کنید. چشمانش را نگاه مشاهده کنید و ببینید. همه اش با چشم است ولی با هم فرق دارند. دیده مشاهده کردذن و نگاه کردن<

  • نصرت رحمانی

    شما لکه ی ننگ را بر پیشانی این بابا برینید تات بفهمید دروغ و ریا تا کجا رفته است ...و بعد هم جسد امام خام نه ای را لای آین نه تن اورانیوم بپیچید تا بشود ده تن و بعد آنرا سوار براق امام زمان عج کنید و بفرستیدش به حضور امام زمان جیدی بلادیمر پوتین. میلیاردها خسارت٬‌میلیاردها شعار الکی و احمقانه و جنایکارانه٬ ملیونها لیتر ساندیس و تولید میلیونها متر مکغب ادرار برای فرستادن بسوی مرقد مطهر و سرانجام تا دسته توی حلقوم آقا! مبارک است. مرگ بر حکومت اسلام ناب را فراموش نکنید.