ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دیدار خامنه‌ای با پاسدارانی که دو شناور آمریکایی را توقیف کردند

خامنه‌ای گفت: «باید این حادثه را کار خدا دانست که آمریکایی‌ها را به آب‌های ما کشاند تا با اقدام بهنگام شما، آن گونه با دست‌هایی که بر سر گذاشته بودند، بازداشت شوند».

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در جمع پاسدارانی که تفنگداران دریایی آمریکا را در آب‌های ایران بازداشت کردند گفت که این کار «شجاعانه و بهنگام»، «کار خدا بود».

به گزارش خبرگزاری مهر، رهبر ایران، یکشنبه چهارم بهمن در دیدار با این پاسداران از آن‌ها تقدیر کرد و این کار آن‌ها را «عالی، جالب وشجاعانه» توصیف کرد.

خامنه‌ای گفت: «در واقع باید این حادثه را کار خدا دانست که آمریکایی‌ها را به آب‌های ما کشاند تا با اقدام بهنگام شما، آنگونه با دست‌هایی که بر سر گذاشته بودند، بازداشت شوند».

ایران دو شناور آمریکایی در آب‌های خلیج فارس را در شامگاه سه‌شنبه ۲۲ دی‌ماه  توقیف و خدمه آن‌ها را که ۱۰ تفنگدار آمریکایی بودند دستگیر کرد. این نظامیان آمریکایی صبح چهارشنبه ۲۳ دی پس از تماس تلفنی جان کری وزیر خارجه آمریکا با محمدجواد ظریف همتای ایرانی‌اش آزاد شدند. سپاه پاسداران اعلام کرد که غیرعمدی‌ بودن ورود شناورهای آمریکایی محرز شده بود.

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا نیز پذیرفت که این دو قایق بر اثر خطای ناوبری به آب‌های ایران وارد شده بودند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • حقیقتگو

  برای پوشش دادن گول زنانه مردم ساده لوح از حقیقت کاسبی کردن میلیارد دلاری پاسدارچی ها در قبال دریافت پول توسط قایق های نظامی حمل پول امریکایی برای آزادی گروگان های امریکایی در ایران می بایست علی خامنه ای آخوند چنین نمایشی انجام میداد.

 • شاهد

  1:رهبر توتالیتر تا زمانی بر قدرت می ماند که بتواتد همه را گرد خود به حرکت در اورد .او باید بکوشد به هر شیوه ممکن از تثبیت شیوه زندگی مشخصی در کشور تحت زعامت اش و شیوه رفتار دیپلماتیک معین جلوگیری کند . 2:هر گاه حکومتی توتالیتر زیر فشار واقعیت و برای جلوگبری از نابودی به مصالحه ای دست می زند مردمان و جهان غیر توتالیتر به این باور عقل سلیمی دلخوش می کنند که این حکومت بدل به حکومتی عادی در جهان شده است . اما دیر زمانی نخواهد گذشت که چنین باوری از رفتار حکومت توتالیتر اشتباه بودن خود را نشان خواهد داد . تا زمانی که این حکومت بر راس کار است از سخن گفتن در بار اینکه دیگران در صدد توطئه برای نابودیش هستند و کوشش برای برهم زدن رفتار عادی حاکمیتی و دیپلماتیک دست برنخواهد داشت 3:حکومت شبه توتالیتر ایران از دو بخش رهبری جنبش امام زمانی و دولت کارگزار بورکراتیک بوجود امده است .این شکل دوگانه از اغاز شکل گیری حکومت خود را نشان داده است .رهبری جنبش قدرت اصلی در حکومت در اختیار دارد و سپاه پاسداران پلیس سیاسی است که می کوشد در درون کشور و بیرون واقعیت شبه توتالیتر را حاکم کند وحوزه خصوصی و عمومی را کنترل کند . به دلایل سیاسی ایده لوژیک سپاه تا زمانی که شعار های جنبش در اوج است قدرت سیاسی و اقتصادی برتر باقی خواهد ماند . سپاه بدلیل همسانی ایده لوژیک منش و اندیشه رهبری را درک می کند و لزومی برای دستور مستقیم رهبری برای هر عملی نمی بیند . 4: حکومت توتالیتر بر پایه نمایش عمومی استوار است پذیرش و تفقد افراد سپاه از سوی ایت الله خامنه ای پس از پذیرش معاهده اتمی که ضربه ای بر جنبش امام زمانی بود در راستای جلوگبری از تثبیت عادی بودن شرایط و این باور است که حکومت شبه توتالیتر اسلامی ایران میخواهد و می تواند به حکومتی عادی بدل شود .

 • میترا

  این ملا نصرالدین و افکارش و رفتارش و گفتارش موجب سرافکندگی است. واقعا روح صمد آقا در جسم ***او تجسم یافته

 • روانکاو

  هبر ایران، یکشنبه چهارم بهمن در دیدار با این پاسداران از آن‌ها تقدیر کرد و این کار آن‌ها را «عالی، جالب وشجاعانه» توصیف کرد. خامنه‌ای گفت: «در واقع باید( این حادثه را کار خدا دانست که آمریکایی‌ها را به آب‌های ما کشاند) (تا با اقدام بهنگام شما)آنگونه با دست‌هایی که بر سر گذاشته بودند، بازداشت شوند». به نظر می رسد تیتر شما د ترجمه ی از فارسی ایرانی به فارسی خارجی، دچار اشکال شده است. ----- زمانه: سپاس از شما، تیتر را ساده تر کردیم.