ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

قصد روسیه برای فروش هواپیماهای مسافربری جدید به ایران

در پی عقد قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای ایرباس توسط ایران، اکنون روسیه می‌گوید در حال مذاکره با ایران است تا هم قطعات هواپیمای «ام‌سی ۲۱» را مشترک بسازند و هم این هواپیمای مسافربری و هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰ را به ایران بفروشد.

در پی عقد قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای ایرباس در جریان سفر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران به فرانسه، اکنون روسیه می‌گوید در حال مذاکره با ایران است تا هم قطعات هواپیمای «ام‌سی ۲۱» را مشترک بسازند و هم این هواپیمای مسافربری و هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰ را به ایران بفروشد.

بزرگ‌ کنید
هواپیمای «ام‌سی ۲۱» روسیه

به گزارش خبرگزاری «تاس» روسیه، دنیس مانتوروف، وزیر صنعت و تجارت روسیه گفت: «ما در حال مذاکره برای تحویل هواپیمای مسافربری سوخو سوپرجت ۱۰۰ و همچنین مشارکت مؤسسات مرتبط ایرانی برای تولید قطعات هواپیمای میان‌برد «ام‌سی ۲۱» هستیم.»

او افزود: «ایران می‌تواند مدتی بعد این هواپیما را خریداری کند.»

روسیه فروش حدود ۱۰۰ فروند سوخو سوپرجت ۱۰۰ را که ظرفیت آن ۱۰۰ نفر است در دستور کار قرار داده است. بهره‌برداری از این نوع هواپیما هفت سال پیش آغاز شد و شرکت سوخو تاکنون سفارش ساخت ۱۹۷ فروند را دریافت کرده که ۴۹ فروند آن در اختیار شرکت‌های هوایی روسی و کشورهایی مانند اندونزی و ارمنستان قرار گرفته است.

مسکو همچنین با هواپیمای مسافربری جدید «ام‌سی ۲۱» می‌خواهد مشتری‌های بیشتری را در جهان پیدا کند. شش فروند از این نوع هواپیما به‌تازگی به مصر فروخته شد.

در دی‌ماه سال جاری نیز وزارت صنعت و تجارت روسیه اعلام کرد که مسکو و تهران در حال مذاکره درباره فروش ۱۵ هواپیمای روسی توپولف از نوع Tu-204SM به ایران هستند.

در حالی از مذاکرات ایران و روسیه برای خرید هواپیماهای مسافربری خبر می‌رسد که با لغو تحریم‌ها علیه ایران و سفر اخیر حسن روحانی به فرانسه، ایران قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای ایرباس را امضا کرد.

این قرارداد به ارزش ۲۵ میلیارد دلار است و بر اساس آن هواپیماسازی ایرباس متعهد شده در کوتاه‌ترین زمان و حداکثر تا سال ۲۰۲۰ این هواپیماها را به تدریج به ایران تحول دهد. سه فروند از این ایرباس‌ها از نوع آ ۳۸۰ با ۵۵۵ صندلی، تا پیش از سال ۱۳۹۵به ایران فروخته می‌شوند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • naseem

    به همه دنیا از پول متعلق به مردم گرسنه و بیکار ایران باج میدهند تا بحکومت خفقان و اختلاس ادامه دهند!