ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

جنگ در حلب: ۷ نفر ایرانی کشته و ۷۰ هزار سوری آواره

ناتو روسیه را تهدید کرد که حریم هوایی ترکیه را نقض کرده و هفت نفر ایرانی پس از شدت گرفتن حملات به حلب، در درگیری‌های زمینی سپاه پاسداران با مخالفان بشار اسد، کشته شده‌اند.

درحالی‌که حملات هوایی روسیه، ارتش بشار اسد و داوطلبان سپاه پاسداران به حلب ادامه دارد، غیرنظامیان سوری ساکن حلب و روستاهای اطراف پای پیاده به سمت مرزهای ترکیه در حرکت هستند.

نیروهای نزدیک به بشار اسد پس از تصرف روستای رتیان

در سطح بین‌المللی این تحولات، ناتو روسیه را تهدید کرد که حریم هوایی ترکیه را نقض کرده است. و هفت نفر ایرانی نیز پس از شدت گرفتن حملات به حلب، در درگیری‌های زمینی سپاه پاسداران با مخالفان بشار اسد، کشته شده‌اند.

پیشروی نیروهای حامی بشار اسد

خبرگزاری دولتی سانا - که نهاد تبلیغاتی حکومت اسد است - می‌گوید که نیروهای نزدیک به اسد روز ۵ فوریه/۱۶ بهمن روستای دیگری را در شمال حلب به تصرف خود در آورده‌اند.

حملات ائتلاف سوریه، روسیه و ایران به حلب که از روز چهارشنبه با هدف محاصره کامل حلب و خارج کردن روستاها و حومه شهر از دست نیروهای مخالف بشار اسد آغاز شده‌اند.

دیدبان حقوق بشر سوریه در لندن هم خبر تصرف روستای «رتیان» را توسط نیروهای نزدیک به بشار اسد تأیید کرده است و گفته است که گلوله‌باران نیروهای زمینی سوری و ایرانی همراه با حمایت هوایی روسیه بوده است.

روسیه به حریم هوایی ناتو تجاوز کرده است

دبیر کل ناتو روز جمعه ۵ فوریه/۱۶ بهمن گفت که حملات هوایی روسیه، ارتش سوریه و ایران به حلب به‌طور عمده با هدف تضعیف نیروهای مخالف بشار اسد صورت می‌گیرد و این حملات راه را برای یافتن راه‌حل سیاسی در گفت‌وگوهای صلح سوریه خواهد بست.

جنز استولتنبرگ، دبیر کل ناتو، همچنین گفت که پروازهای متعدد نیروی هوایی روسیه در آسمان سوریه، منجر به افزایش نقض حریم هوایی ترکیه شده است.

استولتنبرگ درحاشیه جلسه رسمی وزرای دفاع اتحادیه اروپا در آمستردام گفت که پروازها و حملات متعدد هواپیماهای روس در سوریه «موجب ایجاد خطرات و تنش» شده است. او در ادامه گفت این پروازها «نقض حریم هوایی ناتو»ست.

به غیر از جت جنگنده روسیه که در تاریخ ۲۴ نوامبر ۲۰۱۵ توسط ترکیه سرنگون شد، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، هشدار داده است که هفته گذشته هواپیماهای روسی وارد حریم هوایی ترکیه شده‌اند. او روسیه را تهدید کرد که حمله مشابهی در انتظار هواپیماهای روسیه است.

خامنه‌ای: ایرانی‌های کشته‌شده در سوریه مدافع ایران‌اند

همزمان با تشدید درگیری‌ها در حلب، روز جمعه ۱۵ بهمن ماه روابط عمومی نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران از کشته شدن یک فرمانده و تعدادی از نیروهای ایرانی درگیر در جنگ داخلی سوریه خبر داد. خبرگزاری تسنیم هم نوشت که شش نفر از بسیجیان داوطلب در جنگ سوریه کشته شده‌ و دو نفر کادر درمانی ایرانی نیز اسیر شده‌اند.

جنازه‌های دو عضو سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، محمدحسین سراجی و سید سجاد روشنایی که در جریان جنگ سوریه در دو شهر «نبل» و «الزهرا» در استان حلب سوریه کشته شدند، امروز ۱۶ بهمن در قم خاکسپاری شد.

آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز جمعه ۱۵ بهمن ماه در دیدار با خانواده‌های کشته‌شدگان ایرانی در جنگ داخلی سوریه که در زبان حکومتی ایران به آنها «مدافعان حرم» می‌گویند گفت که آنها در واقع مدافع ایران‌اند.

او در دیدار با خانواده‌های کشته‌شدگان در سوریه تأکید کرد که آنها «حق بزرگی بر گردن همه‌ ملت ایران دارند».

خامنه‌ای در ادامه گفت: «اینها رفتند بـا دشمنی مبارزه کردند کـه اگـر اینها مبارزه نمی‌کردند ایـن دشمن می‌آمد داخل کشور. اگـر جلویش گرفته نمی‌شد ما باید اینجا در کرمانشاه و همدان و بقیه استان‌ها بـا اینها می‌جنگیدیم و جلوی اینها را می‌گرفتیم.»

جنازه‌های دو عضو سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، محمدحسین سراجی و سید سجاد روشنایی که در جریان جنگ سوریه در دو شهر «نبل» و «الزهرا» در استان حلب سوریه کشته شدند، روز ۱۶ بهمن در قم خاکسپاری شد.

در سه ماه گذشته بیش از ۱۰۰ نفر از نیروهای ایرانی درگیر در جنگ داخلی سوریه کشته شده‌اند.

پناهجویان سوری در انتظار ورود به ترکیه

مقامات ترکیه می‌گویند ۱۰ هزار نفر از مردم سوریه هم‌اکنون پشت مرز باب السلام برای ورود به ترکیه در انتظار نشسته‌اند و پیش بینی می‌کنند که ۷۰ هزار نفر در راه هستند و به آنها ملحق خواهند شد.

یک مقام ترکیه‌ای در سازمان مدیریت بحران، روز جمعه ۵ فوریه/۱۶ بهمن به خبرنگاران گفت که هنوز مشخص نیست که آیا ترکیه مرز را باز خواهد کرد یا نه.

احمد داود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه، عصر پنجشنبه ۴ فوریه/ ۱۵ بهمن در کنفرانس حمایت از پناهندگان سوری در لندن گفت که ترکیه باید برای حداقل ۷۰ هزار نفر دیگر از پناهجویان سوری آماده شود. ویدئو کلیپ‌ها از مرز باب السلام، هزاران نفر، از جمله زنان و کودکان را درحالی‌که وسایل خود را حمل می‌کنند، نشان می‌دهد.

ترکیه به ۳ میلیون پناهجوی سوری را از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱، پناه داده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • Farid

  میلیاردها دلار پول مردم ایران را در پشتیبانی از دیکتاتور سوریه  به باد دادند و باعث کشتار مردم سوریه و خرابی آن و دربه دری میلیونها نفر شدند..... و بازهم  شعار جنگ جنگ تا پیروزی و راهت ادامه دارد ....میدهند!

 • ربابه اقدسی

  عجب حرف تمیزی!!! به سگ گفتند تو نجس تری یا خوک پاسخ سگ دندان شکن بود گفت هیچکداممان روحانی نیستیم. تا حالا من حرف به این باحالی نشنیده بودم میشه اینطوی هم بگی به خوک گفتند تو نجس تری یا سگ پاسخ خوک دندان شکن بود گفت هیچکداممان آخوند نیستیم و در مجلس خبرگان راهزنی هم نیستیم.

 • اصفهانی از تهران

  بله از درون سپاه خبر رسیده که قرار است از سرانپ نظام با اسکرت و با لباس مبدل بروند در سوریه و وانتمود کنند که آنها هم به جبهه سوریه رفته اند. بیت رهبری به دولت امر کرده که کسامی از دولت بروند آنجا و عکس یادگاری بکیرند اما روحانی حاظر به این کار نیست. در هر حال به احتمال خیلی زیاد نماینده خامنه ای برای عکی و فیلم به آنجا خواهد رفت یا شاید هم در یکی از پادگانهای تهران یک دکور درست کنند و انمود کنند که اینجا همان آنجاست!!! به سگ گفتند تو نجس تری یا خوک پاسخ سگ دندان شکن بود گفت هیچکداممان روحانی نیستیم.

 • ناصری از تهران

  دوستان ناشناس سلام. اجازه دهیدم تا پیش از آنی که دوباره به زندتان برگردم این پیام رحمت امام خمینی ره را برایتان بگذارم. نمی دانم چه به روزم خواهد امید اما دو امید دارم. اول اینکه رادیو زمانه قبول کند تا این پیام را زیر چنیدن مطلب در چند صفحه بنویسم. دیگر اینکه هر کسی می تواند این فیلم را برای دیگران بفرستد. کسانیکه دستشان باز است آنرا روی کلید USB ; CD ; DVDضبط کنند و بدیگرا برسانند. با تشکر زندانی سیاسی https://www.youtube.com/watch?v=J1Pi5RXatUo

 • صنم گردکانی از تربت حیدریه

  چقدر خوب است که همه ی پاسداران و بسیجیان را بفرستند در سوریه پای قبر زینب کبرای. گفته میشود که به خاطر مارهای فروان کبرای در قبر زینب او را کبرا نامیده اند. امام زمان عج هم برای دیدار با عمه خانم خود هر هفته ده روز میرود اون تو۸ اگر هم در مورد هفته ی دست کم ده روزه خبر می خواهید اینهمه همه هلم لدونی ست و ما ابتران را بر آن راهی نیست. رهبری قرار است شخصا برود توی جنگ در دمشق ایشان قرار ایت بزودی عسل شهادت را تا دسته بنوشد. انشا الله

 • شبدرزاده از تهران جنوبی

  البته تاوان سختی ست. اما چقدر بد شد که خوب شد و این فاسدان این فرزندان امام علی خونآشام و محمد ابن عبدالله کودک نواز این پیروان یک مادر پر پدر آمدند سر کار و اینچنین جنایت کردند و خمینی و روحانیت شیعه جلاد جلادان و با همدستی رجوی جلاد و کوته فکران دیگر چنین مصیبتی را برای ایران و ایرالنی بر پا کردند. اما خوبی اینهمه جنایت روحانیت شیعه در این بود که مردم به ماهیت این دین ناپاک و این دین جلادان و جلادپرو.ان و این دین نانجیبان پی بردند و آنرا شناختند. البته اینهمه کشته دردناک است اما این کشته گان همگی همان تجاوزگران در اوین و کهریزک و غزل حصار و خانه های امن هستند اینان همانهایی هستند که در زندانهای عدل علی ابن ابی طالب دختر بچه ها را ازاله ی بکارت کردند. و اینک نیز در زندانهای ولایت نامردان می کنند. بله برای خر کردن بازماندگان کشته های و قربانیان ولایت رهبری ساز زده که بله اگر اینان نبودند دشمن آمده بوده در عمدان و کرمانشاه. مردک نادان نمی داند که اگر اینها نبودند و حماقت اینها و رزالت روحانیت ضد بشری شیعه نبود اصلا چنین اتفاقاتی در جهان نمی افتاد. تمامی شرارت ماهوی اسلام ناب با شرارت روحانیت شیعه و دررائس آن خمینی و خامنه ای شروع شد و با طالبان و القاعده و داعش و بیداری اسلامی امام امت و راهزن معزم انقلاب ادامه یافت و تا امروز. در کوچه ی ما در جنوب شهر امروز کسی با خط سیاه نوشته بود مرگ... با سه نوقطه با خطی سیاه! کسی با خط آبی بعد از مرگ و سه نقطه نوشته بود اسلام. یعنی مرگ بر اسلام. و این شعاری ست اطمینان بخش.

 • کریم لاهیجانی

  ایکاش روی یکی از جعبه نوشته شده بود مجتبی خامنه ای. راستی چرا خامنه ای که اینقدر از کشته شدگان راضی ست فرزندان و نوه های خودش را برای پاسداری حرم زینب نمی فرستد!!! چرا!!! مرگ فقط برای این پاسداران خوب است که بعد از تجاوز و سرکوب و قتل ایرانی ها حالا به سوریه رفته اند!!!؟؟؟ آقای خامنه ای این گوی این میدان. اگر تو امام حسینی پس بچه شش ماهه ات را هم باید به جبهه ببری مگر آن احمق بزرگ آن سید شهدای تو این کار را نکرد. پس تو چرا خانواده ات را غایم می کنی. چرا خودت نمی روی به جبهه. اگر میگری پیر شدی و از کار افتاده ای پس چرا نمی ری در مسجدی خانقایی آنجا بنشینی و سماق بمیکی؟؟؟ براستی چقدر تو و روحانیت شیعه پست فطرت و بیشرف و شیطان صفت و شیطان پرستید. با تقلید از امام خمینی من حلوا می خورم من به این دین حلوای خورده می ریزم من با پشتیبانی خودم و با همکاری این مردم بریش سرکار حلوای چقرمیده می مالم من با پشتبانی این مردم آقا مجتبا را به جبهه میفرستم و من البته به مردم شریف ایران خبر بدهم که قرار است دوفرزند خامنه ای برای تبلیقات بروند توی حرم زینب و آنجا عکی بگیرند و تو بوغ کرنا کنند که فرزندان این خبیث هم در خط مقدم جبهه بوده اند. اما من امیدوارم یکی دوتا از آن تیر های جانانه مغز اینها را نیز پریشان کند.