ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت در پی آزمایش موشکی کره شمالی

پیونگ یانگ اعلام کرد این موشک حامل ماهواره بوده است، اما سئول و واشنگتن اقدام اخیر کره شمالی را پوششی برای آزمایش موشک‌های بالستیک قاره‌پیما می‌دانند.

کره شمالی یکشنبه هفت فوریه /۱۸بهمن یک موشک دور برد آزمایش کرد. در پی آزمایش این موشک دور بُرد شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد که نشست اضطراری برگزار می‌کند.

به گزارش رویترز، آزمایش این موشک چند هفته پس از آزمایش بمب هیدروژنی از سوی این کشور صورت می‌گیرد.

بسیاری کشورها اقدام اخیر کره شمالی را سرپیچی و بی‌اعتنایی نسبت به تحریم‌های سازمان ملل عنوان کردند.

از سوی دیگر، شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که در این رابطه نشستی اضطراری و فوری را همین امروز برگزار خواهد کرد.

با این حال پیونگ یانگ اعلام کرد این موشک حامل ماهواره بوده است، اما سئول و واشنگتن اقدام اخیر کره شمالی را پوششی برای آزمایش موشک‌های بالستیک قاره‌پیما می‌دانند.

پارک گئون های، رئیس جمهوری کره جنوبی در واکنشی اعلام کرد: «کره شمالی شیوه تحریک‌آمیز و غیرقابل تحملی پیش گرفته است. این کشور تمام هشدارهای جامعه جهانی را نادیده گرفته و با پرتاب یک موشک دور بُرد پس از انجام آزمایش‌های مکرر هسته‌ای، جهان را تهدید می‌کند.»

همچنین کره جنوبی خواستار استقرار سامانه موشکی پیشرفته از سوی آمریکا در مرز این کشور با کره شمالی شده است. روز گذشته مقامات نظامی آمریکا به همراه نظامیان کره جنوبی در منطقه مرزی این کشور با کره شمالی حاضر شدند تا اتحاد خود را به نمایش بگذارند.

علاوه بر این، وزارت خارجه چین و ژاپن نیز آزمایش موشکی کره شمالی را محکوم کردند و هدف این آزمایش را در راستای افزایش تنش در شبه جزیره کره دانستند

پرتاب موشک دور برد از سوی کره شمالی تا حدی جنجال برانگیز شده است که رئیس جمهوری فرانسه، فرانسوا اولاند نیز ضمن تحریک آمیز خواندن این اقدام در بیانیه‌ای خواستار «واکنش سریع و شدید» جامعه جهانی نسبت به کره شمالی شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.