ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«جلسات سری اصولگرایان برای آوردن یک میلیون نفر به تهران»

سه روز مانده به انتخابات، اتهامات دو جبهه اصولگرایان و اصلاح‌طلبان به یکدیگر شدت گرفته است. رسول منتجب‌نیا، قائم‌مقام حزب اعتماد ملی از دو «توطئه» اصولگرایان تندرو پرده برداشت و به وزارت کشور هشدار داد.

رسول منتجب‌نیا از «جلسات سری اصولگرایان برای آوردن یک میلیون نفر به تهران» و «به تعطیلی کشیدن روز شنبه برای خارج شدن مردم تهران در روز انتخابات» پرده برداشت.

بزرگ‌ کنید
رسول منتجب‌نیا به دولت هشدار داد تا نسبت به «توطئه خطرناک» اصولگرایان تندرو تحت تأثیر فشارها قرار نگیرد.

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، رسول منتجب‌نیا، قائم‌مقام حزب اعتماد ملی و از افراد نزدیک به اصلاح‌طلبان روز سه‌شنبه ۴ اسفندماه گفت: «تندروها در جلسات سری تصمیم گرفتند جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر را از روستا‌ها به تهران بیاورند و بودجه‌ای هم برای آن در نظر گرفتند تا آن‌ها در تهران رأی بدهند و آرای خود را بالا ببرند.»

منتجب‌نیا از وزارت کشور خواست تا در این‌باره فکری کند چراکه به‌گفته او «برخی نهاد‌ها از پول بیت‌المال هزینه می‌کنند تا مردم را برای رأی دادن به تهران بیاورند.»

او همچنین اصولگرایان و تندروها را متهم کرد که «با مسئله تعطیلی روز شنبه تلاش می‌کنند دولت را وادار به تعطیلی مدارس کنند و مردم به مسافرت بروند و در تهران نباشند تا لیست اصلاح‌طلبان رأی نیاورد و با مشارکت حداقلی پیروز انتخابات شوند.»

رسول منتجب‌نیا به دولت هشدار داد تا نسبت به این «توطئه خطرناک» تحت تأثیر فشارها قرار نگیرد.

او گفت: «تندروها می‌دانند اگر مردم پای صندوق نیایند، آن‌ها شکست می‌خورند لذا می‌خواهند مشارکت مردم کم باشد.»

دوره‌های گذشته انتخابات نشان داده است که به‌طور معمول در تهران اصلاح‌طلبان و نیروهای نزدیک به آن‌ها آرای بیشتری در پایتخت دارند.

در روزهای اخیر اصولگرایان نیز در تبلیغات خود چنین مطرح می‌کنند که انگلیس از اصلاح‌طلبان پشتیبانی می‌کند. آن‌ها نسبت به «دخالت انگلیس در انتخابات» هشدار می‌دهند.

تقریباً اکثر چهره‌های اصلی اصولگرایان و گروهی از فرماندهان سپاه پاسداران در روزهای اخیر در شیپور این تبلیغات دمیده‌اند.

آن‌ها ابتدا از «تغییر موضع دشمنان انقلاب»، از سیاست «تحریم انتخابات» به سیاست «شرکت در انتخابات» سخن گفتند و بعد با بهانه قرار دادن فعالیت‌های رسانه‌ای شبکه بی‌بی‌سی فارسی، تمامی این سیاست‌ها را زیر سر «انگلیس» دانستند و پیکان تبلیغات خود را به سوی بریتانیا کج کردند.

رسول منتجب‌نیا در این‌باره گفت: «آن‌ها به شدت از موفقیت اصلاح‌طلبان وحشت کردند و الان هم حمایت بی‌بی‌سی از لیست اصلاح‌طلبان را علم کردند و تهمت بزرگی را نثار فرزندان انقلاب کردند.»

او افزود: «تعجب می‌کنم اگر رسانه‌های غربی به نفع آن‌ها صحبت کنند، حرفشان می‌شود وحی منزل و به آن می‌بالند، اما اگر یکی از رسانه‌های بیگانه از اصلاح‌طلبان حمایت کند، بهانه‌ای برای متهم کردن اصلاح‌طلبان قرار می‌دهند.»

در حال حاضر فضای ایران کاملاً دو قطبی شده است. از سویی طرفداران اصولگرایان مدام از «دخالت انگلیس» در انتخابات و پشتیبانی آن از غیراصولگرایان سخن می‌گویند و از سوی دیگر اصلاح‌طلبان و میانه‌روها از نقشه‌های اصولگرایان برای انتخابات می‌نویسند و مردم را به شرکت هر چه بیشتر در انتخابات دعوت می‌کنند تا بتوانند رأی لازم را به‌دست آورند.

روز دوشنبه محمود علوی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی تخریب رقبای انتخاباتی را غیراخلاقی خواند و از نامزد‌ها خواست که از تهمت‌زنی و تخریب یکدیگر پرهیز کنند. او همچنین از نامزدهای انتخاباتی خواست که «برای پیروزی در انتخابات یکدیگر را انگلیسی خطاب نکنند.»

دهمین دوره انتخابات مجلس و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان روز هفتم اسفندماه جاری در ایران برگزار خواهد شد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • پویا

    تحریم و رأی ندادن هم دردی را دوا نمیکند بلکه فقط یک بی عملی و تسلیم محض بودن است.اگرانتخابات 92 تحریم میشد قطعا" جلیلی که چیزی از احمدی نژاد کم ندارد بلکه شاید نادانتر و ناتوانتر از او هم هست الآن رئیس جمهور بود و وضعیت خرابتر از دوره احمدی نژاد .واقعا" آیا روحانی از او بهتر نیست؟ کلاهتان را قاضی کنید و به قیاس بین بد و بدتر بیاندیشید در این بن بستی که گزینه سومی وجود ندارد

  • مراد از تهران

    آنها سری و تو علنی نما و در واقع همه اش اسرار و اصرار کشیدن مردم بی کمال ایران است به پای صندوقهای رای بخوانید به پای دار. داری که فرهنگ و هنر و تاریخ و تمدن ایران بر آن آویخته شده است. ایکاش می توانستم خون رگانم را قطره قطره بگریم تا باورم کنند این خلق بی شمار کین رای دادن به مزبله است. ای رای دادن به بیشرفی ست. این رای دادن به تاریکی ست. این رای دادن به خون است این رای دادن به ددمنشی ست این رای دادن به شمشیر خون چکان علی ابن ابی طالب است که دینک به ارث رسیده در دستان نامبارک روحانیت شیعه و در راس آن خامنه ای جلاد. بله رای دادن به سارقان و متجاوزین به عنف است و رای دادن به غارتگری ست و به بی فرهنگی ست به داعشیان ایران است به پدر داعشیان روحانیت شیعه است

  • jalal

    این هم از این بازیاست که بتونن درصد مشارکت در انتخابات رو ببرن بالا. اگه این جلسه سری بوده منتخب نیا چی جوری از محتوای این جلسه آگاهی داره؟ من هنوز هم نمی فهمم چه فرقی بین هاشمی و روحانی و موحدی با مصباح و یزدی و جنتی هست. الان اگه این سه تای اول رای بیارن و اون سه تای آخر نه اونوقت ایران گلستان میشه؟ اصلاح طلب ها تا صد سال دیگه همه دنبال انتخاب بین بد و بدترن. احتمالا تو انتخابات ریاست جمهوری بعدی به احمدی نژاد رای میدن تا جلیلی رای نیاره. چهار سال بعدش هم به جلیلی رای میدن تا قاسم سلیمانی رای نیاره.