ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مرکز آمار ایران: نرخ بیکاری در سال ۹۴ افزایش یافته است

مركز آمار جمهوری اسلامی میانگین نرخ بیكاری سال ۱۳۹۴ را ۱۱ درصد اعلام كرد. نرخ بیکاری نسبت به سال ۱۳۹۳ افزایش داشته است.

مركز آمار جمهوری اسلامی میانگین نرخ بیكاری سال ۱۳۹۴ را ۱۱ درصد اعلام كرد که نشان می‌دهد نرخ بیکاری نسبت به سال ۱۳۹۳ افزایش یافته است.

بزرگ‌ کنید
از هر چهار جوان ایران یک تن بیکار است.


به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، میانگین نرخ بیكاری در سال ۱۳۹۳ معادل ۱۰.۶ درصد بود که نشان می‌دهد میزان بیكاری سال ۱۳۹۴ نسبت به سال قبل از آن رشد ۰.۴ درصدی داشته است.

نرخ بیکاری اعلام شده برای مردان ۹.۳ درصد و برای زنان ۱۹.۴ درصد است. بنابراین، نرخ بیکاری زنان بیش از دو برابر مردان است.

بر اساس این آمار، جمعیت افراد شاغل در ایران ۲۱ میلیون و ۹۷۲ هزار نفر است كه از این تعداد دو میلیون و ۷۲۹ هزار نفر بیكار هستند.

همچنین بر اساس گزارش مركز آمار ایران، بیكاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله معادل ۲۶.۱ درصد است كه برای مردان جوان ۲۲.۳ و برای زنان جوان ۴۲.۸ درصد اعلام شده است.

نرخ بیکاری برای سال ۱۳۹۴ در مناطق شهری كشور ۱۲.۲ و در نقاط روستایی ۸.۱ گزارش شده است.

بر اساس این آمار رسمی، در میان استان‌های ایران، استان آذربایجان شرقی  با ۷.۳ درصد در سال گذشته كمترین نرخ بیكاری را داشته و استان كهگیلویه و بویراحمد با ۱۷.۷درصد بیشترین نرخ بیكاری را داشته است.

همچنین، بر اساس این گزارش ۱۸ درصد از شاغلان كشور در بخش كشاورزی، ۳۲.۵ درصد در بخش صنعت و ۴۹.۴ درصد در بخش خدمات فعال هستند.

حسن روحانی رئیس دولت جمهوری اسلامی ایران وعده داده است که نرخ بیکاری در سال ۱۳۹۵ تک‌رقمی شود. اما فعالان اقتصادی و بازار کار ایران تحقق این وعده را ناممکن می‌دانند.

آمارهای مرکز آمار ایران از نرخ بیکاری آمار رسمی محسوب می‌شود. از آن‌جا که مراکز مستقل آمارگیری در ایران اجازه فعالیت ندارند نمی‌توان داده‌های مرکز آمار را واقعی قلمداد کرد.

بر اساس آمارگیری‌های رسمی جمهوری اسلامی، کسانی که در هفته یک ساعت کار کنند شاغل محسوب می‌شوند.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • شهروند درجه سه

    اینها همه از بی توجهی به رهنمودهای ولی امر مسلمین جهان است! ایشان بصیرت دارند، وقتی میگویند باید جمعینت چند برابر شود بی دلیل که نیست ! تازه این تنها بیکاری نیست که افزایش یافته، جرم و جنایت و اعتیاد و بیسوادی و گرسنگی و .... و هزار و یک مسئله دیگر رویش ! بعدها نیاز به بسیجی و امت حزب اله حاضر در صحنه داریم تا ملت فتنه گر ایران را سرکوب کنند تا نظام مقدس بماند! از کجا بیاوریم؟ اوجب واجبات حفظ حکومت ولی امر مسلمین جهان است. بسیجی و پاسدار و نیروی مخصوص انتظامی و .... امت حزب اله حاضر در صحنه از کجا بیاوریم؟ تازه حکومت برادر بشار اسد و حزب اله لبنان و سپاه قدس نیرو می خواهند ! دشمن میخواهد ما سرگرم بیکاری و فساد در نظام مقدس و گرسنگی و مشکلات دیگر بشویم تا از افزایش جمعیت و حفظ نظام مقدس باز بمانیم ! انقدر قضیه بیکاری را کش ندهید ! دشمن می خواهد کش بدهید، ملی شما به حرف ملی امر بابصیرت مسلمین جهان باشید ! بابا انقدر کش ندهید این چیزها را !