ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رکود ۲۷۰ واحد تولیدی گلستان

رکود اقتصادی ایران ادامه دارد و همزمان با تصویب بودجه و اعلام اعتبار دولت برای احیای واحدهای تولیدی راکد، مسئولان محلی آمار دقیق‌تری از واحدهای تعطیل شده ارائه می‌دهند.

به روایت مسئولان محلی بیش از ۲۸ درصد واحدهای تولیدی استان گلستان تعطیل شده و یا دارای مشکل هستند. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان گفته است که ۲۷۰ واحد تولیدی در رکود به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری مهر حسین قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان از تعطیلی ۲۷۰ واحد تولیدی در این استان خبر داد و گفت که ۲۷ درصد واحدهای صنعتی مشکل دار در گلستان مستقر هستند. پیش از این معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران تعداد واحدهای صنعتی مشکل‌دار را ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد اعلام کرده بود.

قوانلو عصر پنجشنبه هشتم اردیبهشت همچنین از ابطال پروانه فعالیت واحدهای تولیدی که بیش از یک سال راکد بودند در سال گذشته خبر داد و گفت: «قرار است با پرداخت تسهیلات ۷۰ واحد دوباره فعال شوند.»

او اعتبار تخصیص یافته به این استان برای احیای واحدهای راکد را ۴۲۳ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت که سهم گلستان از اشتغال‌زایی در سال‌جاری «چهار هزار تا ۴۵۰۰ فرصت شغلی است.» به گفته او برنامه دولت ایجاد ۱۸۴ هزار فرصت شغلی در سال ۹۵ است. این در حالی است که پیش از این وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدف دولت را ایجاد حداقل ۶۰۰ هزار فرصت شغلی در سال ۹۵ اعلام کرده بود.

در همین رابطه حجت‌الله خلیل‌زاده مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گلستان گفت که «۴۵ درصد از زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی این استان هنوز تکمیل نشده است.»

او اعتبار تخصیص یافته به شهرک‌های صنعتی این استان را «بسیار اندک» دانست و گفت: «سهم هر شهرک صنعتی استان تنها ۶۶ میلیون تومان بود و این اعتبار تنها هزینه لکه‌گیری آسفالت یک شهرک صنعتی است.»

خلیل‌زاده تعداد واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی گلستان را ۶۴۴ واحد اعلام کرد و گفت که ۱۸۲ واحد غیر فعال هستند. بر پایه اظهارات این مقام مسئول بیش از ۲۸ درصد از واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی گلستان تعطیل شده و یا با مشکل روبرو هستند.

در شرایطی که مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان از تعطیلی واحدهای تولیدی و عدم تکمیل شهرک‌های صنعتی خبر دادند، استاندار گلستان مدعی شد که نرخ بیکاری در این استان کاهش یافته است.

براساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری گلستان در پسال گذشته ۱۱.۸ درصد بوده که به نسبت یک سال قبل شش دهم درصد کاهش را نشان می‌دهد. عیسی امامی نماینده گرگان در مجلس پیش از این نرخ بیکاری اعلام شده در گلستان را غیر واقعی دانسته و گفته بود: «آنچه که در استان مشاهده می‌شود افزایش فقر و بیکاری است.»

در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • محمد صابری

    با عرض سلام . لطفا بجای شعار واحدهایی که 99 درصد اماده و به علت رکود خوابیدن و حقوق کارگراشون ندارن بدن و شما مصوبه دادید ولی بانک به هیچ یک ازقوانین و مصوبات پاسخگو نیست رو برسی کنید اینکه فقط مصوبه تصویب کنید ولی یک کارمند جز بانک ملی ارزشی واسه مصوبه دولتی قایل نشه و مون زن و بچه دهها کارگر قطع کنه تو جمهوری اسلامی به والله ظلمه . رسیدگی کنید الان من 6 ماهه با مصوبه و سمد و.... ولی یک کارمند معمولی معاملات علارغم تمام همکاری اقتی رشیدی و ریس و معاون کارسکنی میکنه