سایت جدید زمانه. نسخه آزمایشی

ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

همزمان با مذاکرات صلح؛ حوثی‌ها یک پایگاه نظامی را تصرف کردند

پیشروی نیروهای حوثی در حالی صورت می‌گیرد که تنها یک روز از آغاز مذاکرات صلح یمن در کویت و آتش‌بس موقت در این کشور می‌گذرد. این اقدام حوثی‌ها به احتمال زیاد مذاکرات صلح را به مخاطره می‌افکند.

این مقاله هنوز در این سایت در دسترس نیست. لطفاً به سایت پیشین زمانه رجوع کنید.

این مقاله را در سایت قدیم ما بخوانید.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • ابن انسان

    هر ادم مبتدی با سوا د ایندایی به نقشه وراکندگی مذهبی یمن نگاه کنده، در میابد حتی هر کدام از طرفین چه یمکنی ها مورد حمایت سعودی-غرب و چه یمنی های حوثی-صنعایی، نخواهند برای درااز مدت کنترل تمام کشور موسوم یمن بگیرند. یمن عملا چند پارچه است و فقط دو راه حل واقعی وجود دارد 1- پذیرفتن واقعیت بافت چندمذهی-قومی یمن و قبول فدرالیسم 2- ادام جنگ و کشتار، که میتواند به فاجعه تسلط داعش و اقاعده در این شک.ر بینحامد و با توجه به تنگه باب المندب، کل جهان تهدید کند و د رالخر دودش بخ شچم خود یمین میرود. من از دید یک انسان سکولاردموکرات که جان انسانهای بیگناه بخصوص کودکان از همه بیشتر مهمتر میگویم، نه غربی ها، نه سعودی ها و اعراب مرتجع متحدش، نه روسیه ای هاف نه نظام ایرانی، هیچ کدام دلشان به حال یمنی نسوخته و هر کدام خواهان امتیاز و ساختن یمن بعنوانایگاه جاه طلبی خود هستند.