ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ضرب‌وشتم و بازداشت رسول بداقی ۱۰ روز پس از آزادی

رسول بداقی، عضو کانون صنفی معلمان ایران که پس از هفت سال زندان نهم اردیبهشت آزاد شده بود، بار دیگر توسط مأموران امنیتی مورد حمله قرار گرفت و بازداشت شد.

رسول بداقی، عضو کانون صنفی معلمان ایران که پس از هفت سال زندان نهم اردیبهشت آزاد شده بود، توسط مأموران امنیتی مورد حمله قرار گرفت و بار دیگر بازداشت شد.

رسول بداقی پس از هفت سال زندان نهم اردیبهشت آزاد شده بود.

به‌گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رسول بداقی یکشنبه ۱۹ اردیبهشت، هنگام ملاقات با محمود بهشتی لنگرودی دیگر فعال صنفی زندانی که در بیمارستان بستری ‌است، پس از ضرب‌وشتم مأموران بازداشت شد.

محمود بهشتی لنگرودی، سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان ایران است که در اعتراض به حکم بازداشت‌اش دست به اعتصاب غذای خشک زده است. او به‌دلیل وخامت اوضاع جسمی‌اش یکشنبه ۱۹ اردیبهشت به بیمارستان منتقل شد.

یک منبع نزدیک به رسول بداقی به هرانا گفته است صبح امروز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت جلسه بازپرسی بداقی در دادسرای زندان اوین برگزار و برای او وثیقه ۷۰ میلیون تومانی صادر شده .

این منبع افزوده است که همکاران بداقی پیگیر روند قضایی و آزادی او هستند.

رسول بداقی، دبیر دبیرستان‌های اسلام‌شهر به دنبال رویدادهای پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری ایران، روز دهم شهریور ۱۳۸۸ پس از احضار به اداره آموزش و پرورش این شهرستان بازداشت شد.

دادگاه بدوی او را به شش سال زندان و پنج سال محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی محکوم کرد. این حکم عینا در دادگاه تجدید‌نظر تأیید شد.

بیشتر بخوانید: رسول بداقی آزاد شد

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حقیقتگو

    جناب رسول بداقی باید در دوران چندین ساله شان در زندان و متحمل شدن شکنجه و بیماری لاقل موجودیت جنگل اسلام ناب محمدی و حیوانات وحشی در آن اعتقاد پیدا کرده باشد که نباید برای موجوداتی که در این جنگل خوشحالانه و مطیعانه طعمه بودن و طعه شدن حیوانات وحشی را پذیرفته اند عمر گرانقدر و سوخته خود را بیش از این صرف حمایت از آنها کند.