ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تلاش‌‌های پزشکی برای جلوگیری از ایست قلبی محمد‌صدیق کبودوند

۲۵ روز پس از آغاز اعتصاب غذای محمد‌صدیق کبودوند، روزنامه‌نگار زندانی در زندان اوین، پزشکان در تلاشند مانع ایست قلبی این زندانی سیاسی به دلیل کاهش شدید پتاسیم خون او شوند.

۲۵ روز پس از آغاز اعتصاب غذای محمد‌صدیق کبودوند، روزنامه‌نگار زندانی، پزشکان در تلاشند مانع ایست قلبی این زندانی سیاسی به دلیل کاهش شدید پتاسیم خون او شوند.

گرافیتی با نقش محمد‌صدیق کبودوند و جمله‌ای از او

خبرگزاری هرانا (ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران)، بعدازظهر چهارشنبه ۱۲ خرداد گزارش کرده است اولویت تمام آزمایش‌ها و اقدامات پزشکی در مورد این فعال سیاسی کرد، بر جلوگیری از ایست قلبی او متمرکز است، اما مسئولان قضایی هنوز در مورد خواسته‌‌های او کاری نکرده‌‌اند.

کبودوند از زمستان سال ۹۴ تا به حال، سه بار به دادسرا احضار شده و هر بار اتهام‌های جدیدی به او تفهیم کرده‌اند. این زندانی سیاسی هم با رد این اتهام‌ها، در اعتراض به پرونده‌سازی‌های جدید و  تجمیع نشدن جرائم پرونده‌‌اش، از ۱۹ اردیبهشت دست به اعتصاب غذا زده است.

یک منبع نزدیک به خانواده محمد‌صدیق کبودوند به هرانا گفته است: «آقای کبودوند هنوز در بیمارستان بستری و در اعتصاب غذاست. لخته شدن خون به علت کاهش شدید پتاسیم احتمال ایست قلبی را ۱۰۰‌درصد کرده است.»

این زندانی سیاسی در اولین روز خرداد و به دنبال وخامت حالش پس از ۱۳ روز اعتصاب غذا به صورت اورژانسی به بیمارستان منتقل شده بود. او روز دوم خرداد ماه از بیمارستان طالقانی تهران به زندان اوین بازگردانده شد.

در همین زمینه:‌ ادامه اعتصاب غذای محمد‌صدیق کبود‌وند با وجود وخامت حالش

محمدصدیق کبودوند در تیر ماه ۱۳۸۶ بازداشت و در دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” از طریق تشکیل و اداره سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان به ۱۰ سال حبس و به اتهام “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی” به یک‌ سال زندان محکوم شد.

شعبه ۵۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم ۱۰ سال حبس را تایید کرد.

انتشار هفته‌نامه پیام مردم از دیگر موارد اتهامی محمدصدیق کبودوند بود و دادگاه عمومی و انقلاب سنندج او را به اتهام تشویش اذهان عمومی از طریق درج مطالب به یک سال حبس تعزیری و پنج سال محرومیت از روزنامه‌نگاری و مدیریت نشریه محکوم کرد. پروانه انتشار پیام مردم هم باطل شد.

دادگاه تجدیدنظر استان تهران میزان محکومیت حبس یک ساله او را به شش ماه کاهش داد.

پرونده‌ دیگری که برای این فعال مدنی زندانی باز شده است، مربوط به انتشار کتابچه‌ای در مورد زنان و نقض حقوق آنان در ایران است.

شیرین عبادی از برندگان جایزه صلح نوبل، سه‌شنبه ۱۱ خرداد با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن ابراز نگرانی درباره وضعیت سلامت بنیانگذار سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، خواهان آزادی فوری و بی‌قید و شرط او شد: شیرین عبادی خواهان آزادی محمدصدیق کبودوند شد

در زندان‌های ایران موج جدیدی از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی به‌راه افتاده است:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • هیوا

    نمی دانم چه می توان گفت؟ این سرزمین به قتلگاهِ انسان های با تفکر والا بدل شده است. افرادی حکومت را به دست گرفته اند که هرگاه خطری ولو کوچک احساس کنند با نام دین و خرافهِ حاصل از آن، حکم به اعدام و زندانی ناجوانمرانه می دهند. راهش چیست؟ تا کنون هزاران انسان فرهیخته اعم از کورد و تورک و پارس و عرب و از دیگر ملت ها در این سرزمین جانشان را به خاطرِ این نابرابری دینی و حکومتی از دست داده اند. واین ادامه دارد تا زمانی که این حکومت پابرجا بماند. نزدیک است آن روزی که ویرانه ای به جا بماند و این حکومت هم نباشد. آنجاست که باید مردم آگاه شوند تا گرفتار بدتر از این نگردند. مردم دریابند که دین و حکومت دینی و خرافات ناشی از آن فقط برای حکمرانی عده ایی بوده و دنیای امروز و فردا نیازی به این جور دولت ها نخواهد داشت. آگاهی مردم تنها راه نابودی افکاری است که بزرگوارانی مانند کبودوند را به زندانی گرفته اند.

  • بهنام

    فقط باید گفت مرگ بر خامنه ای دیکتاتور و نابود باد اسلام ناب محمد کذاب .