ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

شیرطلایی ونیز به لاو دیاز، کارگردان فیلیپینی رسید

فیلم سیاه و سفید چهار ساعته برنده ونیز داستان زنی‌ست که در اثر بی‌عدالتی ۳۰ سال از زندگی‌اش را در زندان گذرانده و حالا می‌خواهد زندگی تازه‌ای را از سر بگیرد.

فیلم «زنی که رفت» ساخته لاو دیاز، فیلمساز فیلیپینی شیر طلای هفتاد و سومین جشنواره فیلم ونیز را به دست آورد. این فیلم سیاه و سفید داستان زنی‌ست که در اثر بی‌عدالتی ۳۰ سال از زندگی‌اش را در زندان گذرانده و حالا می‌خواهد زندگی تازه‌ای را از سر بگیرد. این فیلم یک درام طولانی است که چهار ساعت به درازا می‌کشد.

بزرگ‌ کنید
شیرطلایی ونیز به لاو دیاز، کارگردان فیلیینی رسید

جایزه بزرگ هیأت داووران ونیز که بعد از شیر طلایی مهم‌ترین جایزه این جشنواره سینمایی‌ست به تام فورد، کارگردان آمریکایی فیلم «حیوانات شبانه» تعلق گرفت.

«دسته بد» به کارگردانی آنا لیلی امیرپور جایزه ویژه هیأت داوران هفتاد و سومین جشنواره فیلم ونیز را از آن خود کرد. فیلم تازه امیرپور که تنها کارگردان زن در بخش اصلی قدیمس‌ترین جشنواره سینمایی جهان بود، درباره آدمخواران است.

فیلم «مالاریا» ساخته پرویز شهبازی که در بخش افق‌های ونیز به نمایش درآمد، جایزه‌ای به دست نیاورد.

اسکار مارتینز برای بازی در فیلم «شهروند ممتاز» به کارگردانی گستون دوپارت و ماریانو کان از آرژانتین به عنوان برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شناخته شد و جایزه بهترین بازیگر زن برای نقش‌آفرینی در فیلم «لالا لند» به کارگردانی دیمین شزل به اما استون رسید. جایزه مارچلو ماسترویانی برای بهترین بازیگر زن یا مرد نوظهور به خاطر بازی در فیلم «فرانتز» به کارگردانی فرانسوا اوزون به به پائولا بیر اهداء شد.

شیر نقره‌ای بهترین کارگردانی جشنواره ونیز هم دو برنده داشت: امات اسکالانته برای کارگردانی فیلم «رام نشده» و آندری کونچالوفسکی برای کارگردانی «بهشت».

«سام مندس»، کارگردان بریتانیایی ریاست هیئت داوران بخش اصلی جشنواره فیلم ونیز را به عهده داشت. جاشوا اوپنهیمر (مستندساز انگلیسی) لاوری اندرسون (موسیقیدان و کارگردان آمریکایی) جما آرترتون (بازیگر بریتانیایی) جیان کارلو دوکاتالدو (نویسنده ایتالیایی) نینا هووس (بازیگر آلمان) کیارا ماستریانی، (بازیگر فرانسوی)، «لورنزو ویگاس (کارگردان ونزوئلایی) و ژائو وی (سینماگر چینی) اعضای هیأت داوران جشنواره فیلم ونیز بودند.

قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی جهان، ۱۰ سپتامبر با نمایش روایت تازه‌ای از فیلم «هفت دلاور» به کارگردانی آنتوان فوکوا و بازی دنزل واشنگتن به کار خود پایان داد.

هفتاد و سومین جشنواره فیلم ونیز:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.