ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازداشت ۱۷ نفر از اعضای «عرفان حلقه» در اراک

مأموران وزارت اطلاعات در اراک تعدادی از اعضای «عرفان حلقه» را بازداشت کرده‌اند. به گفته روابط عمومی سپاه بازداشت‌شدگان را «مورد ارشاد» قرار دادند.

مأموران وزارت اطلاعات در اراک تعدادی از اعضای «عرفان حلقه» را بازداشت کرده‌اند.

عکس: آرشیو

سرهنگ عزت‌الله نظم‌آبادی، معاون روابط عمومی سپاه «روح‌الله» استان مرکزی به خبرگزاری میزان گفته است: «طی عملیات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان، سازمان اطلاعات سپاه "روح‌الله" شبکه سازمان یافته عرفان انحرافی «حلقه» در اراک شناسایی شد.»

معاون روابط عمومی سپاه اعلام کرده که در عملیات یاد شده ۱۷ نفر بازداشت شده و «مورد ارشاد» قرار گرفتند، چنانکه از «اعمال گذشته‌شان ابراز پیشیمانی» کردند.

پیش از این، ۳ آبان سال جاری ده‌ها نفر از حامیان محمدعلی طاهری، بنیان‌گذار «عرفان حلقه» مقابل بیمارستان بقیه‌الله الاعظم در تهران تجمع کردند. گفته شده بود که محمد علی طاهری در اثر پیامدهای اعتصاب غذا به این بیمارستان منتقل شده است.

محمدعلی طاهری، اردیبهشت ۱۳۹۰ برای سومین بار به اتهام «فساد فی‌الارض» بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان است.

دیوان عالی کشور، حکم اعدام محمد علی طاهری را نقض کرده، پرونده او به دادسزای امنیت ارجاع شده و با وجود تأمین وثیقه سنگین با آزادی‌اش موافقت نشده است.

«عرفان حلقه» انواعی از رفتار‌های آیینی فردی و جمعی بر اساس آموزه‌های عرفانی و شبه‌علمی را در برمی‌گیرد. وابستگان به ابین حلقه گمان‌ می‌کنند که با به‌کارگیری ایت آموزه‌‌ها به آرامش می‌رسند.

عرفان‌های نوظهور یکی از چالش‌های جمهوری اسلامی در یک جامعه مذهبی‌ست.

لینک‌های مرتبط:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.