ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعتصاب غذای آتنا دائمی در اعتراض به حبس تعلیقی خواهرانش

آتنا دائمی در حالی دست به اعتصاب غذا زده که حال جسمی‌اش رو به وخامت است. او در هفته‌های اخیر دو بار به بیمارستان اعزام شده است.

آتنا دائمی در اعتراض به محکومیت خواهرانش به حبس تعلیقی دست به اعتصاب غذا زد.

آتنا دائمی اعتصاب غذای خود را آغاز کرد

به گزارش وب‌سایت خبری «هرانا»، وابسته به فعالان حقوق بشر در ایران، آتنا دائمی از شنبه ۱۹ فروردین در بند زنان زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده‌ است. این زندانی سیاسی در اعتراض به محکومیت خواهرانش انسیه و هانیه دائمی به حبس تعلیقی اعتصاب غذای خود را آغاز کرده و خواهان «اعلام و ابلاغ برائت» آنها و «استرداد کفالت ضبط‌شده» از خانواده ‌است.

بنابر این گزارش، آتنا دائمی از دوشنبه گذشته، ۱۴ فروردین در برابر نگهبانی بند زنان اوین دست به تحصن زده‌ بود و پس از آنکه پاسخی نگرفت، اعتصاب غذایش را آغاز کرد.

آتنا دائمی ساعت هشت صبح روز ششم آذر ۹۵، با خشونت و تهدید مأموران قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران، در خانه پدری‌اش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

روز هفتم دی‌ماه گذشته نیز سه عضو خانواده او، دو خواهر و یک شوهرخواهرش به دادسرا احضار شدند و چهارم بهمن‌ماه، دادسرای شهید مقدس زندان اوین جلسه رسیدگی به اتهامات آنها را تشکیل داد. در حالی‌که حسین فاتحی، شوهر خواهر دائمی تبرئه شد، انسیه و هانیه دائمی به اتهام «ممانعت از اجرای حکم و توهین به مأموران نظام» با قرار کفالت ۴۰ میلیون‌تومانی آزاد شدند.

۲۲ اسفندماه گذشته نیز مجتمع قضائی قدس برای بررسی اتهامات آتنا دائمی و خواهرانش مبنی بر ممانعت از اجرای حکم و توهین به مأموران، جلسه مجدد تشکیل داد. هر یک آنها در این دادگاه به سه ماه و یک روز حبس محکوم شدند که حکم خواهران آتنا یک سال تعلیق شده‌ است.

آتنا دائمی ۲۹ ساله، روز ۲۹ مهر سال ۹۳ از سوی مأموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به زندان اوین منتقل شده‌بود. او با اتهامات «تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی، توهین به مقدسات، توهین به رهبری و اختفای ادله جرم»، ٢٣ اسفند ٩٣ در دادگاهی به ریاست قاضی محمد مقیسه به هفت سال زندان محکوم شد.

قاضی دادگاه تجدیدنظر اما با تبدیل قرار بازداشت به وثیقه موافقت کرده بود و آتنا دائمی پس از ۱۶ ماه بازداشت، در تاریخ ۲۶ بهمن‌ ماه سال گذشته از بند زنان زندان اوین آزاد شده بود.

مادر این فعال مدنی بازداشت‌شده در گفت‌و‌گو با هرانا از وخیم‌شدن وضعیت سلامتی آتنا دائمی سخن گفته است. او با اشاره به آغاز اعتصاب غذای او توضیح داده که «پیش از عید نوروز مشکلات جسمی برای آتنا پیش آمده بود و ما پیگیر مداوا و اعزام بودیم که الان با این شرایط پیش آمده وضعیت جسمی آتنا بدتر خواهد شد.»

او گفته که بینایی چشم راست آتنا دائمی در هفته‌های اخیر به شدت کم شده و او چند روز تهوع دائمی را از سر گذرانده است. به گفته مادر دائمی، این زندانی دو بار به بیمارستان اعزام شده و احتمال سکته او وجود داشته است.

عفو بین‌الملل نیز نسبت به وضعیت آتنا دائمی در زندان هشدار داده‌ است.

در همین زمینه

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.