ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعتصاب‌ کارگران در فاز ۱۳ عسلویه

شمار کثیری از کارگران در عسلویه با تجمع مقابل در ورودی فاز ۱۳ این منطقه، اعتراض خود را به بی‌توجهی مسئولان نسبت به خواست کارگران اعلام کردند.

کارگران فاز ۱۳ عسلویه صبح روز پنجشنبه ۱۹ مرداد در اعتراض به ماه‌ها عدم پرداخت دستمزد دست به اعتصاب زدند.

عکس از آرشیو

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) «شمار کثیری» از کارگران مقابل در ورودی فاز ۱۳ منطقه عسلویه تجمع کرده و اعتراض خود را نسبت به بی‌توجهی مسئولان به خواست کارگران اعلام کرده‌اند.

توسعه فاز ۱۳ میدان گازی پارس جنوبی به کنسرسیومی متشکل از چند شرکت از جمله «شرکت پترو پایدار ایران» واگذار شده است.

کارگران معترض از طریق شرکت پیمانکار پترو پایدار ایران در عسلویه به کار مشغولند.

شاهدان عینی گفته‌اند کارگران دیگر پیمانکاران هم به شمار کارگران اعتصابی پیوسته‌اند.

فاز ۱۳ عسلویه در ماه‌های اخیر شاهد اعتراضات کارگری دیگری در مورد شرایط نامساعد کار و تعویق پرداخت دستمزدها بوده است.

در پی ماه‌ها اعتراض ۴۰۰ کارگر در عسلویه نسبت به عدم پرداخت دستمزدها، شرکت نیرو گستران کار پروژه (پیمانکار مربوطه)، به جای پاسخ دادن به خواست کارگران در نهایت در اسفند سال ۹۵، ۶۰ تن از کارگران اعتصابی را اخراج کرد.

در خرداد سال جاری نیز ۲۰ نفر از کارگران فاز ۱۳ عسلویه در پی خوردن وعده غذایی دچار مسمومیت شدند و به بیمارستان انتقال یافتند. این کارگران بارها به کارفرمای خود، شرکت مپنا، نسبت به نامناسب بودن غذا و عدم رعایت بهداشت در سوله‌های محل اقامت خود اعتراض کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.