ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سند ذی‌حساب احمدی‌نژاد درباره اهدای سکه طلا به رئیسی و ۸ مقام بلندپایه دیگر

حبیب‌الله جزء خراسانی می‌‌گوید سکه‌های طلا در زمان تحریم‌ها در «ساختمان سفید» نهاد ریاست جمهوری به مقامات سه قوه اهدا می‌شد. به خاطر «شأن» این مقامات بدون رسید.

حبیب‌الله جزء خراسانی، ذی‌حساب نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم در سایت طرفداران احمدی‌نژاد سندی منتشر کرده که نشان می‌دهد برخلاف ادعای ابراهیم رئیسی (تولیت آستان قدس رضوی) دولت محمود احمدی‌نژاد به او و جمع دیگری از سران نظامی، سیاسی و قضایی ایران سکه طلا اهدا کرده است.

سه‌شنبه ۷ آذر ۹۶: سندی که ذی‌حساب محمود احمدی‌نژاد درباره اهدای سکه طلا به ابراهیم رئیسی و ۸ مقام بلندپایه دیگر در سایت «دولت بهار» منتشر کرده.

روز گذشته حمید بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد در دولت دهم با انتشار ویدیویی اعلام کرده بود که در سال ۱۳۹۱ در زمان تحریم‌ها دوشنبه هر هفته جلساتی با حضور نمایندگان سه قوه، دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی و فرماندهان نظامی برگزار می‌شد. بقایی می‌گوید این جلسات گاهی تا نیمه‌شب ادامه پیدا می‌کرد و به همین جهت اشخاصی که در این جلسات حضور داشتند بعد از مدتی از دولت احمدی‌نژاد خواسته بودند که برای پرداخت دستمزد آنان در قبال حضور در این جلسات تدبیری کند. بقایی می‌گوید دولت در آن زمان تصمیم گرفت سکه‌هایی را به شرکت‌کنندگان در این جلسات اهدا کند.

ویدیوی سخنان حمید بقایی درباره اهدای سکه در دوران تحریم‌ها به مسئولان بلندپایه سیاسی، نظامی و قضائی ایران:

در سندی که ذی‌حساب نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم منتشر کرده از ۹ نفر از مسئولان بلندپایه نظام نام برده شده است:

ابراهیم رئیسی (تولیت آستان قدس رضوی)، محمد علی جعفری (فرمانده سپاه پاسداران)، حسن فیرورآبادی ( رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران)، غلامحسین محسنی اژه‌ای (سخنگوی کنونی قوه قضائیه، وزیر اطلاعات در دولت نهم و دادستان وقت کل کشور)، حسین طائب (رئیس اطلاعات سپاه پاسداران) سعید جلیلی (دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی و رئیس وقت هیأت مذاکره‌کننده هسته‌ای با قدرت‌های جهانی)، محمد رضا باهنر (مشاور وقت رئیس مجلس نهم) سردار عبدالله عبداللهی (فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا) و محمدحسن ابوترابی‌فرد (نایب رئیس مجلس نهم) و همچنین غلامرضا مصباحی مقدم (نماینده اصول‌گرای مجلس نهم).

روز گذشته دفتر ابراهیم رئیسی ساعتی بعد ار انتشار ادعای حمید بقایی درباره اهدای سکه طلا به مسئولان وقت اعلام کرد که «این موضوع کذب محض است و از اساس صحت ندارد.» غلامرضا مصباحی مقدم هم در گفت‌وگو با رسانه‌های داخلی دریافت «صله» از دولت دهم را تکذیب کرده بود.

حبیب‌الله جزء خراسانی، ذی‌حساب نهاد ریاست جمهوری اکنون با انتشار سندی در سایت طرفداران احمدی‌نژاد به این تکذیب‌ها واکنش نشان داده است. او می‌نویسد دولت احمدی‌نژاد سکه‌های طلا را به مناسبت‌هایی مانند عید غدیر به مسئولان بلندپایه نظام هدیه می‌داده. کارپرداز اداره کل امور مالی نهاد ریاست جمهوری هم معمولاً سکه‌ها را به محل برگزاری جلسات در «ساختمان سفید» [نهاد ریاست جمهوری] می‌آورده و در حضور رئیس جمهور وقت و وزیران به این اشخاص تحویل می‌داده و به دلیل «جایگاه و رعایت شئونات آنها با رعایت مقررات خارج از شمول و بر اساس قاعده مورد قبول مراجع نظارتی» از آنها رسیدی هم دریافت نمی‌شده است.

حمید بقایی ١٨ تیر سال جارى مقابل خانه‌اش بازداشت و ۴ مرداد با قید وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی‌ از زندان آزاد شد. او به «تصرف غیرمجاز، اختلاس و تبانی در معاملات دولتی» متهم شده و چهار جلسه دادگاه او نیز به طور غیر علنی برگزار شده. بقایی این اتهامات را رد می‌کند و خواهان برگزاری جلسات علنی دادگاه شده. افشاگری‌های اخیر در پاسخ به اتهامات دادستان، در فضای عمومی به عنوان جایگزینی برای دادگاه علنی مطرح شده است.

احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران همزمان با این تحولات روز گذشته در مراسمی در تهران گفته است:

«دولتمردان فعلی و قبلی هیچ‌گاه در حاشیه امن قانون نیستند و در مورد هر عملی که انجام داده‌اند باید پاسخگو باشند و نمی‌شود که با شارلاتان بازی جلوی اجرای قانون گرفته شود.»

صبح چهارشنبه ۲۴ آبان ۹۶ حمید بقایی، علی‌اکبر جوانفکر (مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد) و حبیب‌الله جزء خراسانی، ذیحساب نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم) در اعتراض به اتهام‌های قضائی علیه آن‌ها در حرم شاه عبدالعظیم در شهر ری بست نشستند، اما با دخالت مأموران لباسی شخصی بست‌نشینی آن‌ها پایان گرفت.

محمود احمدی‌نژاد در سخنانی پربازتاب هفته گذشته قوه قضائیه را به قانون‌شکنی و «دیکتاتوری» متهم کرده بود. محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور هم در سخنانی در حالی‌که صدایش از خشم می‌لرزید، احمدی‌نژاد را متهم کرده که در چهار سال دوم ریاست جمهوری‌اش «کلکسیونی از قانون‌گریزی و عمل خلاف قانون» بوده است.

فرازی از سخنان محمد جعفر منتظری در انتقاد از «قانون‌گریزی» محمود احمدی‌نژاد:

پی‌نوشت:

بعد از آنکه ذی‌حساب احمدی‌نژاد سند اهدای سکه‌های طلا به گروهی از مقامات بلند‌پایه نظام را منتشر کرد، احمد مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفت:

«[حمید] بقایی اعلام کرده به هر کدام از افراد ۵ سکه بهار آزادی به مناسبت عید غدیر داده شده، در حالی که این سند نشان نمی‌دهد که نفری ۵ سکه به افراد داده شده است.»

بنابر این فعلاً بحث بر سر تعداد سکه‌هاست.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • naseem

    افشاگری حمید بقایی درباره اهدای سکه طلا به ابراهیم رییسی، جلیلی، اژه ای، سردارعزیزجعفری، باهنر و ... بقایی : در بند۴ کیفر خواست علیه بنده٫ پرداخت ۷۰۳ سکه تمام و ۱۸۴۲ نیم سکه و دو میلیارد و۱۱۱ میلیون تومان نقد و ۴۵۴ میلیارد تومان کارت هدیه ازبیت المال امده... خراسانی مسول ذیحساب دفتر بقایی: اینها از محل بودجه کمک بلاعوض پرداخت شده و بسیاری در سفرها بوده! و براساس قانون خارج از شمول و نیاز به رسید نداشته !بیش از بیست سال این رویه معمول بوده و هست !از جمله ۱۷۰ میلیون تومان کارت هدیه به خبرنگاران داده شد. مبالغی نیز به هنرمندان و روحانیون داده شده! بقایی: از وقتی تحریمها شروع شد هرشب جلساتی با حضور فرماندهان ارشدسپاه و مقامات قضایی وکشوری برگزارمیشد و هرچندگاهی از محل همین بودجه هدایای پرداخت میشد! از جمله شب عید غدیر خم فیروز ابادی در خواست هدیه از احمدی نژاد کرد که به همه ۵ سکه هدیه داده شد! از جمله ریسی و باهنر و فیروز ابادی و سردار جعفری وحسین تایب مصباحی مقدم و جلیلی و اژه ای ... حالا هزاران انگ از طرفداران همین عزیزان !!بما داده شده...

  • روزبه

    از فرمایشات امام راحل: (مسولان)همه با هم (بخورند).