ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نیویورکر: دیدار محرمانه ظریف و کری در مونیخ

جان کری در جریان ملاقاتی محرمانه با جواد ظریف در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ درخواست کرده که ایرانی‌ها تصمیم ترامپ در مورد برجام را مبنای رفتار خود قرار ندهند، و توافق را کنار نگذارند یا آن را نقض نکنند.

جان کری، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا، در جریان ملاقاتی خصوصی و محرمانه با وزیر خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، درخواست کرده که ایرانی‌ها تصمیم دونالد ترامپ در مورد برجام را مبنای رفتار خود قرار ندهند و توافق را کنار نگذارند یا آن را نقض نکنند. رئیس‌جمهوری آمریکا به دنبال اعمال محدودیت‌های بیشتر بر توافق هسته‌ای با ایران و از مخالفان سرسخت آن است.

جواد ظریف و جان کری، عکس: آرشیو

نشریه آمریکایی "نیویورکر"، در گزارشی در مورد روابط ایران و روسیه مدعی شد که ماه گذشته محمدجواد ظریف با جان کری به طور پنهانی ملاقات داشته است. دیدار وزیر امور خارجه ایران با وزیر امور خارجه پیشین آمریکا، در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ و با حضور نمایندگان دیگر کشورهای دخیل در توافق هسته‌ای رخ داده است.

به گزارش "نیویورکر"، جان کری در این دیدار از ایرانی‌ها خواسته است تا دولت ترامپ هر تصمیمی که گرفت، توافق هسته‌ای را کنار نگذارند یا آن را نقض نکنند.

کنفرانس امنیتی مونیخ که در پرتو بحران‌های جهانی و جنگ‌های داخلی در خاورمیانه، از  تاریخ ۱۶ تا  ۱۸ فوریه برگزار شد، صحنه دوئل سیاسی ایران و اسرائیل بود.

نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ، با نمایش قطعه‌ای از یک پهپاد سرنگون‌شده منتسب به ایران، این کشور را بزرگترین تهدید در جهان خواند. در پاسخ، محمدجواد ظریف این عمل بنیامین نتانیاهو را به «سیرک کارتونی» تشبیه کرد.

در این کنفرانس، وزرای خارجه و دفاع ۳۰ کشور جهان شرکت داشتند.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • های حاوی لی

    خدایا کی شر این اهریمن حکومت ولایت فقیه نجات می یابیم؟ ایا در عمر خود شاهد حکومت ازادی سکولار دمورکاسی ر ایران خوایه مبود؟

  • علی درفش

    تمام رسانه های اونور آب در تنظیم خبر اصل کینه و بغض را نسبت به ج.ا.ا. رعایت و تا آنجاکه جادارداخبارناامیدکننده دراختیارکاربرقرارمیدهندو همین دلیل مصرف یکباراست.