ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سردار کوثری: مگر سپاه قدس از تروریست‌ها حمایت کرده که الان برای ما شرط می‌گذارید؟

سردار اسماعیل کوثری، جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران به سخنان روز دوشنبه مایک پمپئو واکنش نشان داد و گفت ایران مشت محکمی به دهان وزیر خارجه آمریکا می‌زند.

سردار اسماعیل کوثری، جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران به سخنان روز دوشنبه مایک پمپئو واکنش نشان داد و گفت ایران مشت محکمی به دهان وزیر خارجه آمریکا می‌زند.

سردار اسماعیل کوثری، جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران

اسماعیل کوثری گفت تروریست‌ها را آمریکا و اسرائیل «درست کردند» و حالا «می‌‌گویند سپاه قدس از تروریست‌ها حمایت نکند». او افزود: «سپاه قدس اگر در مواردی ورود کرده علیه تروریست‌ها بوده و اگر تاکنون با جنایت‌های آن‌ها مقابله نکرده بود امروز وضعیت خیلی بدتر بود.»

جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران با بیان این‌که «آمریکا موشک‌های قاره‌پیما در اختیار دارد»، درباره برنامه موشکی ایران نیز خطاب به پمپئو گفت: «شما و آمریکا چه کسی هستید که بخواهید به ما درباره کوتاه شدن برد موشک‌های بالستیک و مسائلی از این قبیل توصیه کنید؟»

او همچنین درباره حضور نیروهای نظامی ایران در سوریه نیز گفت جمهوری اسلامی به خواست مسئولان سوری نیروهای خود را وارد سوریه کرده و هر زمان آن‌ها تصمیم دیگری بگیرند با آن‌ها هماهنگ خواهند کرد.

به‌گفته این مقام سپاه پاسداران، حضور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس در عراق نیز به خواست مقام‌های عراقی بود.

اسماعیل کوثری درباره زندانیان دو تابعیتی که در حال حاضر در زندان‌های ایران به‌سر می‌برند و پمپئو خواهان آزادی آن‌ها شده بود نیز گفت: «پاسخ ما این است زمانی که این افراد به ایران آمدند و جاسوسی کردند و تلاش کردند اطلاعات ما را به شما منتقل کنند باید فکر این‌جا را می‌کردید. نه اینکه الان با پررویی این حرف‌ها را مطرح کنید.»

فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران معتقد است که جمهوری اسلامی ۴۰ سال گوش‌اش از این حرف‌ها و ادعاها پر شده و همچنان سیاست‌های خود را دنبال می‌کند و «مشت محکمی بر دهان وزیر امور خارجه آمریکا و کسانی که از آن‌ها حمایت می‌کنند» خواهد زد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا دو هفته پس از خروج آمریکا از برجام، در سخنانی با عنوان «توافق: یک استراتژی تازه برای ایران» استراتژی تازه ایالات متحده در برابر ایران را اعلام کرد: آمریکا برای تحدید نفوذ منطقه‌ای ایران و نظارت بر برنامه موشکی سپاه سخت‌ترین تحریم‌های اقتصادی را علیه ایران اعمال خواهد کرد، مگر آن‌که جمهوری اسلامی ایران شروط آن را برآورده کند. مواردی که اسماعیل کوثری بیان کرد از جمله این شروط بود.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • جهان

    نه سر بردار کوثری به شما بر نخورد شما خودتان تروریست هستید

  • بهرام

    این آقای اسماعیل کوثری، منصوب خامنه‌ای در پُستِ "فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران"، یک شارلاتان بی‌سواد است که حرکات و گفتارش به یک جاسوس خودفروخته بیشتر شبیه است تا سرباز کشور! هرگز او را "سردار" نمی‌دانم، بلکه در رده نظامی، از یک سرجوخه بیشتر لیاقت ندارد؛ زیرا هیچ یک از اصول نظامی‌گری را رعایت نکرده و نمی‌کند، و در هیچ دانشگاه شناخته‌شده‌ای هم تحصیل نکرده است. اسماعیل کوثری، افاضاتی تراوش کرده‌اند که نیاز می‌بینم تا پاسخ ایشان را ابتدائاً خودمان بدهیم، سپس واگذارش کنیم به دیگران تا به‌حسابش رسیدگی کنند. کوثری گفته: «سپاه قدس اگر در مواردی ورود کرده علیه تروریست‌ها بوده و ...». پاسخ: مگر سپاه قدس کلانتر منطقه است که علیه تروریست منطقه مقابله کند؟ مردم ایران که به خوبی می‌دانند شما برای جنگ با تروریسم به سوریه نرفتید، شما خود یکی از دلایل تولید تروریسم در منطقه بودید. دلیل حضور شما، حفظ بشار اسد از قیام مردم سوریه بود. کسی در منطقه از شما بابت کاری که کردید متشکر نیست و مردم منطقه خواهان خروج شما از کشورشان هستند. در جای دیگر کوثری گفته است: «شما و آمریکا چه کسی هستید که بخواهید ...؟». پاسخ: آمریکا چه کسی است؟ آمریکا همان کشوری است که وجودش باعث شده تا شما در سوریه چهار پایگاه و کلی مزدور از دست بدهید، و جرأت نکنید لام تا کام دم بزنید. این لاف زدن‌ها را بس کنید، کمتر خودتان را جُک کنید. کوثری گفته که حضور قاسم سلیمانی به خواست مقام‌های عراقی بوده! مقام‌های عراقی برای اینکه بتوانند از مردم‌شان رأی اعتماد بگیرند، اخیراً از جمهوری اسلامی اعلام برائت کرده‌اند. دیگر کدام مقام از قاسم سلیمانی این را درخواست کرده که کسی از آن خبر ندارد (احتمالاً اگر نامش را افشاء کنید، مردم عراق کله‌پایش می کنند!)؟!