ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آزار جنسی شماری از دانش‌آموزان دبیرستانی در تهران

یکی از مربیان سال اول دبیرستان پسرانه یک مجتمع آموزشی غیرانتفاعی در منطقه دو تهران به اتهام آزار جنسی گروهی از دانش‌آموزان بازداشت شده. گفته می‌شود مدیر این مدرسه هم برکنار شده است.

یکی از مربیان سال اول دبیرستان پسرانه یک مجتمع آموزشی غیرانتفاعی در منطقه دو تهران به اتهام آزار جنسی گروهی از دانش‌آموزان بازداشت شده است. سایت خبرآنلاین با انتشار گزارشی درباره این ماجرا نوشته که این پرونده با شکایت پدر و مادر این بچه‌ها به جریان افتاده است.

بزرگ‌ کنید
عکس از آرشیو

با توجه به اینکه گفته می‌شود فرد خاطی از نوادگان محی‌الدین حائری شیرازی، امام جمعه سابق و درگذشته شیراز است، این نگرانی از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی مطرح است که «نفوذ خانوادگی "معاون متعرض" این مدرسه، مانع رسیدگی عادلانه به این ماجرا شود.»

این فرد در ویدئویی که مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و فعال مدنی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده در حالی که دستبند به دست دارد و عکسی از روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی پشت سر او دیده می‌شود، می‌گوید: «... آقا دانش‌آموزها چهار-پنج نفر آمدند توی اتاق من. این قضیه برای آخر سال بوده، بعد عید. چهار-پنج نفر آمدند توی اتاق من. من توی گوشیم حالا متاسفانه فیلم مستهجن داشتم (صدایی که احتمالا صدای مامور نیروی انتظامی است: بهشان نشان دادی؟) ... فیلم را دیدند و بعد هم اصلا در بحث شوخی بوده (زنی به او ناسزا می‌گوید و سوالی که چندان مفهوم نیست) آقا ...، آقا ... من این را گفتم. فقط در حد رابطه لفظی بوده. (صدای یک مرد: بچه‌ها جلوی هم سکس می‌کردند شما خودارضایی می‌کردی، نبوده؟) من ندیدم. نه! همچین چیزی نبوده. (صدای اعتراض زنانی که احتمالا والدین دانش‌آموزان هستند) ... نه، همچین چیزی نبوده ... همچین چیزی نبوده ....»

به دنبال طرح رسانه‌ای شدن این ماجرا از سوی سایت خبرآنلاین اما کانال تلگرامی روزآروز دوشنبه هفتم خرداد در گزارشی به این موضوع پرداخته. در این گزارش آمده است: «... خبرآنلاین ویدئویی منتشر کرد از جلسه گروهی از والدین دانش‌آموزان با یک مدیر منطقه‌ای آموزش‌و‌پرورش. والدین به این مدیر اعتراض داشتند که چرا از شمار دقیق تعرض‌ها باخبر و حامی خانواده‌ها نیست؟ مدیر مزبور هم از خودش دفاع می‌کند.»

در ادامه این گزارش این مدیر منطقه‌ای، معاون پرورشی آموزش ‌و پرورش منطقه دو تهران معرفی می‌شود. همچنین بر اساس این گزارش محل وقوع این اتفاق، دبیرستان دوره اول مجتمع آموزشی معین تهران در خیابان مرزداران است و متهم اصلی این ماجرا معاون آموزشی این دبیرستان بوده: «معاون آموزشی مزبور که در سال آموزشی ۹۷-۹۶ به کادر این دبیرستان افزوده شده، از نوادگان یکی از روحانیون بلندپایه و از ائمه جمعه سابق شیراز بوده که اخیرا فوت کرده است.»

بر اساس این گزارش این معاون ‌آموزشی با شکایت بیش از ۴۰ نفر از اولیای دانش‌آ‌موزان دیروز حوالی ساعت ۱۰ صبح از سوی پلیس امنیت بازداشت شده است.

همچنین پس ‌از اطلاع خانواده‌های دانش‌آموزان از این وضعیت و افشاگری‌های دانش‌آموزان، یک روانکاو از سوی آموزش‌ و پرورش در این مدرسه مستقر شده است.

بر اساس خبرها و گزارش‌های غیررسمی، متهم اصلی این پرونده به دانش‌آموزان سیگار و نوشیدنی الکلی می‌داده، برای‌شان فیلم‌های‌ مستهجن می‌فرستاده و نسبت به آن‌ها آزار جنسی روا می‌داشته.

برخی دانش‌آموزان اما گفته‌اند که اتفاق‌های بیشتری هم میان این مربی با دانش‌آموزان اقتاده و در برخی روایت‌ها از انجام «سکس دهانی» سخن به میان آمده.

به گزارش روزآروز والدین برخی دانش‌آموزان معتقدند بعضی از این آزارهای جنسی در اتاقی روی داده که در کنار اتاق مدیر مدرسه است و «بعید است که مدیر مدرسه از این واقعه خبر نداشته باشد.»

گفته می‌شود مدیر این مدرسه نیز از کار برکنار شده است.

والدین شاکی در این پرونده اما خواستار اشد مجازات برای متهم اصلی پرونده، پلمب ‌شدن این مدرسه و برگزاری کلاس‌های آسیب‌شناسی برای فرزندان آسیب‌دیده‌شان هستند.

آنها همچنین نگرانند که دستگاه قضایی جمهوری اسلامی با این ماجرا نیز همچون پرونده سعید طوسی، قاری قرآن متهم به تعرض جنسی به نوجوانان برخورد کند و اعمال نفوذ، مانع دادرسی عادلانه شود: درخواست نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس برای بازنگری در پرونده سعید طوسی

 • در همین زمینه
 • توضیح: این گزارش ابتدا با تیتر «آزار جنسی شماری از دانش‌آموزان دبیرستانی در تهران: معلم از نوادگان امام جمعه سابق شیراز است» منتشر شده بود که پس از تکذیب دفتر محی الدین حائری شیرازی تیتر تغییر کرد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • آرش

  چشم و دل آنهایی که در سال 57 از روی شکم سیری فتنه به پا کردند و ایران را به دست ارتجاع سرخ و سیاه و قوم *** سپردند روشن. هر چند که خودشان از دست پختشان فرار کردند و دارند راحت در اروپا و امریما زندگی میکنند و ما را گرفتار این سرطان لاعلاج کردند.

 • تارا

  ایشون کادر رسمی اموزش پرورش نبودن مدارس غیر انتفاعی آزاد نیرو میگیره.

 • محسن

  سلام دوستان اين قضيه روبايد ازيعد هاي مختلف بررسي كرد اول اينكه اين چهل نفر دانش اموز دبستاني نبودن ودبيرستاني بودندواين يعني اينكه تا حدودي عقل ومنطق دارن وميتونن خوب رو از بد تشخيص بدن سوم اينكه از اين چهل نفر يعني يه نفر بين اونا نبود ه كه اعتراضي بخواد. بكنه وپس يه سر وصدايي بكنه. پس اگر يه خورده منطقي فكر كنيم ميبينيم كه فقط يك مسئله در اين موارد دخيل نيستن. مواردي باهم دخيل هستن. از جمله اينكه خانواده ها مهمترين نقش و دارن نتوستن بچهاشون اجتماعي وزرنگ بار بيارن فقط پول خرج كردن و مدرسه غير انتفاعي گذاشتن و اين چيزا نيست وقتي كه خانواده امروزي نميزارن اب تو دل بچه هاشون تكون بخوره از اين بهترم نميشه اين طور خانواده ها عقده هاي دوران كودكي خودشون به محيا كردن كليه امكانات براي انها جبران ميكنن واخرش ميشه اين كه يه دبيرستاني نميتونه از خودش دفاع كنه . اتفاقا ازاونموقعه كه مدارس غير انتفاعي برپاشدن اين مشكلات ومشكلات ديگر به دليل عدم نظارت بر اين مدارس به وجود امدن .، وگرنه ادم مريض وبيمار درتمام دنيا وجودا ره ماخودمون بايد واكسن زرنگي وبه بچه هامون تزريق كنيم

 • سامان

  در پاسخ به یکی از کامنتها! بحث بر سر فرهنگ و آداب ایرانی نیست، بحث بر سر گزینش افراد ناباب در پست‌هایی است که آن افراد لیاقت آن سمتها را ندارند. در کشوری که شما برای قازچرانی هم باید از فیلتر شورای نگهبان و هزار کوفت و زهرمار رد شوی، چنین جنایاتی رخ می‌دهد. نتیجه اینکه آن فیلترها مشکل دارند، زیرا ملاک آنها محجوریت و قیمومیت تحت ولایت مطلقه فقیه، شیعه علی بودن و التزام عملی به نظام سرتاپا فساد ولایت فقیه است و نه شایستگی و لیاقت برای پرورش فرزندان مردم. این شخص با توجه به نحوه صحبت کردنش می‌توانست شغلهای دیگری داشته باشد که بسیار هم برازنده‌اش باشد، اما آموزش فرزندان مردم مناسب ایشان نیست، اما چون ملاک انتخاب در ایران مسائلی است که در بالا بدانها اشاره شد، چنین فجایعی زیاد هم غیرقابل پیش بینی نبوده‌اند. مشکل از سیستم آموزشی و تربیتی و نظام کشور است. اگر قوانین احمقانه جاری اصلاح شوند، مردم بصورت ریشه‌ای مشکلات جامعه را حل خواهند کرد. اما تا زمانی که این نحوه گزینش و استخدامی حاکم باشد هیچ امیدی به اصلاح امور نخواهد بود.

 • میر ز ا رضا

  ایشان یک «ایرانیست» که در ایران منولد شده و با فرهنگ و آداب «ایرانی» رشد و نمود فرموده اند! دین و ایمانشان پیشکش! کش ندهیم!

 • مرتضی

  تا وقتی که نوع گزینش اداره ها ونهادهای دولتی ، براساس دین ومذهب و احکام خلاصه شده ، تعداد ریاکاران بیش ازشایستگان گردیده و اینطور که نظاره گرید زاهدنماها درنقش معلم استخدام میشوند و این بلا را سر پردم میاورند.درقرون وسطی هم اینچنین بود مذهب ، فرمانروا بود اما اروپائیان بعد از هزینه های جانی ومالی بسیار فهمیدند که لیاقت در ذات انسانیت است نه در مذهب و نه در ارث پدری ! نمونه مثال همین نوه آیت ...فلان را درجه لیاقت بخاطر پدربزرگش داده اند و امانات مردم را به وی سپردند!

 • فرهاد

  ما، هم دنیا را آباد می‌کنیم و هم آخرت را. امام خمینی

 • مریم

  این گونه رفتار در کشوری که ادعای اسلامی بودن دارد حتی نامش هم جمهوری اسلامی است به هیچ عنوان قابل قبول نیست

 • سالار

  من قطعا میدونم هیچ ربطی به آزادی های بی قید و بند جنسی و ترویج فیلم سوپرو برهنگی نداره، آره همش کار اسلامه، خیلی تابلوئه مگه نه...

 • آذران

  اینها همه از برکات اسلام و ولی امر مسلمین جهان است.

 • شمه

  به به از اسلام رحمانی.