ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تجمع سراسری بازنشستگان در اعتراض به تبعیض، و کاهش سطح معیشت

بازنشستگان که به اعتراف مقامات دولتی و نماندگان مجلس بخش قابل توجهی از آنان در فقر بسر می‌برند تا کنون بارها مقابل نهادهای مختلف از جمله مجلس تجمع کرده و خواستار مستمری بالای خط فقر، همسان‌سازی حقوق و بهبود وضعیت بیمه‌های درمانی شده‌اند.

بازنشستگان کشوری سه شنبه ۲۰ شهریور در چند شهر به خیابان‌ها آمدند و به کاهش شدید سطح معیشت، نابسامانی بیمه‌های درمانی و عدم اجرای قانون همسان‌سازی حقوق اعتراض کردند.

بازنشستگان مقابل سازمان برنامه و بودجه- ۲۰ شهریور

بازنشستگان که کمتر از یک ماه پیش در نامه‌ای سرگشاده اتمام حجت کرده بودند در صورت عدم پاسخگویی دولت و مجلس به خواست‌هایشان، به خیابان‌ها می‌آیند، امروز اعلام کردند: «تاحق خودنگيريم، از پاى نمى‌نشينيم».

تجمع‌های امروز با فراخوان قبلی برگزار شد.

در فراخوان آمده بود:

«با توجه به اینکه قانون مدیریت خدمات کشوری همچنان به محاق فراموشی رفته و در ماه‌های آتی لایحه بودجه تقدیم مجلس می‌شود، با توجه به اینکه همسان‌سازی پلکانی نتوانسته و نمی‌تواند مشکل معیشتی بازنشستگان را بر طرف نماید ولی همچنان در دستور کار دولت و مجلس قرار گرفته است، با در نظر گرفتن تورم سرسام آور و پایین آمدن قدرت خرید و گرانی بیش از حد، روز ۲۰ شهریور تجمع می‌کنیم.»

تا کنون خبرهای اجتماع بازنشستگان در تهران، کرمانشاه، مشهد، تبریز و یزد منتشر شده است.

بازنشستگان در تهران، مشهد، تبریز مقابل سازمان برنامه و بودجه، در یزد مقابل دانشگاه فرهنگیان و در کرمانشاه  مقابل صندوق بازنشستگی تجمع کردند.

بازنشستگان کشوری در نامه‌ای از وزارت کشور خواسته بودند امنیت تجمع‌ها را تامین کند.

چند شعار بازنشستگان در تجمع‌های امروز:

  • تهران: حقوق ما ریالیه، هزینه‌ها دلاریه/ اگر کاری نمی‌توانید بکنید، کار را به دیگران واگذار کنید.
  • کرمانشاه: تاحق خودنگيريم / از پاى نمى نشينيم
  • بازنشستگان خراسان رضوی: خواست ما تامین معیشت و برخورداری از یک بیمه‌ی کارآمد است، آیا این خواست زیادی است؟
  • بازنشستگان یزد: چگونه می‌شود در یک سوم زیر ‎خط فقر زندگی کرد؟

بازنشستگان که به اعتراف مقامات دولتی و نماندگان مجلس بخش قابل توجهی از آنان در فقر بسر می‌برند تا کنون بارها مقابل نهادهای مختلف از جمله مجلس تجمع کرده و خواستار مستمری بالای خط فقر، همسان‌سازی حقوق و بهبود وضعیت بیمه‌های درمانی شده‌اند.

سقوط ارزش پول ملی و افزایش تورم، بازنشستگان را بیشتر از گذشته در تنگنای معیشتی قرار داده است.

کمتر از یک ماه پیش، بازنشستگان کشوری در نامه‌ای سرگشاده به نمایندگان از بی‌توجهی آنها و دولت حسن روحانی به مشکلات معیشتی بازنشستگان انتقاد کردند.

در این نامه سرگشاده که امضای بیش از شش هزار بازنشسته از نقاط مختلف ایران پای آن بود اتمام حجت شده بود که در صورت عدم پاسخگویی به مطالبات بازنشستگان، آنها برگزاری تجمع مقابل «کلیه نهادهایی که تا کنون نسبت به تضییع حقوق قانونی مغفول ما اقدامی بعمل نیاورده و سکوت اختیار کرده‌اند» را حق خود می‌دانند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Hasani

    افرین بر اوباما وکری ! اون از عراق و سوریه و یمن که پاسداران تصرفش کردند و موشک جابجا میکنند و اکراد و عربستان را موشک باران میکنند و لبنان که شیخ فضل اله میخواهد ریس جمهور شود!٬ اینهم از افغانستان و پاکستان که مرکز انواع تروریستها شده . اینهم نتیجه اینهمه مذاکره عکس و لبخند و پیاده روی و....جواد و جان گفتن و ۵۷ میلیارد دلار پول اهدایی !!