ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

محسن هاشمی در انتخاب کاندیداهای شهرداری تهران رأی نیاورد

در جلسه شورای شهر تهران ۵ نفر از میان ۱۳ کاندیدای شهرداری تهران رأی آوردند اما محسن هاشمی تنها توانست ۸ رأی به‌دست آورد و کنار رفت. عباس آخوندی وزیر قبلی راه و شهرسازی رأی آورد.

محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران پیش از این گفته بود از گزینه‌های شهردار آینده تهران است. در جلسه شورای شهر تهران ۵ گزینه شهرداری تهران از ۱۳ گزینه انتخاب شدند اما محسن هاشمی رأی نیاورد. عباس آخوندی وزیر پیشین راه و شهرسازی که با اعتراض از دولت دوازدهم استعفا داد رأی آورد.

شورای شهر تهران

نودوهشتمین جلسه شورای شهر تهران صبح سه‌شنبه ۱۵ آبان به ریاست محسن هاشمی رفسنجانی برگزار شد. در این نشست انتخاب ۵ گزینه شهرداری تهران از ۱۳ گزینه در دستور کار اعضای شورای شهر قرار گرفت.

بر این اساس به‌ترتیب، رسول کشت‌پور ۱۴ رأی، ‌عباس آخوندی ۱۱ رأی، غلامرضا انصاری ۱۰، کامل تقوی‌نژاد ۱۰، نصرالله جهانگرد ۹، محسن هاشمی رفسنجانی ۸، محسن ‌پورسیدآقایی ۸، مصطفی سالاری ۷، سمیع‌الله حسینی مکارم ۶، مناف هاشمی ۵، واعظ مهدوی ۲ و اوسط هاشمی یک رأی به‌دست آوردند.

بدین ترتیب فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی که پس از کناره‌گیری محمدعلی نجفی برای تصدی پست شهرداری دورخیز کرده بود، از دور رقابت برای تصاحب این پست خارج شد.

پیش از این تسنیم، خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران گزارش داده بود که نام محسن هاشمی به‌عنوان گزینه محتمل برای شهرداری پس از برکناری محمدعلی افشانی، شهردار کنونی مطرح شده است.  خود او نیز بعد این موضوع را تأیید کرد.

عباس آخوندی، وزیر قبلی راه و شهرسازی که در میان ۵ کاندیدای شهرداری تهران قرار دارد به‌تازگی با انتقاد از دولت دوازدهم از سمت خود استعفا داد. او در متن استعفانامه‌اش نوشته بود با روشی که دولت برای ساماندهی امور اقتصادی برگزیده هماهنگ نیست.

آخوندی درباره تفاوت دیدگاه خودش با دولت نوشته بود: «سه اصل پایبندی به قانون، احترام به حقوق مالکیت و اقتصاد بازار رقابتی را در هیچ شرایطی نباید زیرپا گذاشت. آنچه که در تدبیر شرایط سخت جدید ناشی از تحریم‌های آمریکا شاهدیم، دقیقا نقض همین سه اصل است.»

عبدالله رمضان‌زاده سخنگوی دولت اصلاحات و از اصلاح‌طلبان نزدیک به محمد خاتمی درباره انتخاب عباس آخوندی به‌عنوان یکی از ۵ کاندیدای شهرداری تهران در توئیتر خود نوشت: «شهر تهران به اندازه کافی از شکاف طبقاتی رنج می‌برد، با انتخاب گزینه‌ای با اندیشه‌های سوپر لیبرال اقتصادی به این ناهنجاری دامن نزنید.»

— 🇮🇷Abdollah Ramezanzadeh (@abdollahram) 5. November 2018

برخی رسانه‌ها از طولانی شدن «غیرمعمول» روند رأی‌گیری و شمارش آرا در جلسه شورای شهر تهران خبر دادند و نوشتند که این موضوع «موجب حساسیت اعضای شورای شهر، اصحاب رسانه و حضار جلسه شده بود».

گمانه‌زنی درباره برکناری محمدعلی افشانی، شهردار تهران در پی اجرایی شدن قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان افزایش یافت. بر اساس قانون جدید، تنها راه ابقای او در این سمت، اخذ اجازه از ولی فقیه است.

پیش‌بینی می‌شود که با اجرای این قانون ۱۶۹۰ تن از بدنه دولت باید از منصب رسمی‌شان استعفا دهند.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.