ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ایران در سالگرد «انقلاب اسلامی» از موشک دوربرد هویزه رونمایی کرد

با وجود هشدارهای آمریکا، جمهوری اسلامی در سالگرد انقلاب سال ۵۷ از موشک هویزه رونمایی کرد. این موشک هزار و ۳۰۰ کیلومتر برد دارد.

ایران روز شنبه ۱۳ بهمن از موشک دوربردی با برد هزار و ۳۰۰ کیلومتر رونمایی کرد. تلویزیون جمهوری اسلامی گزارشی از این رونمایی که به عنوان بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ارائه شده، پخش کرده است.

ایران ادعا می‌کند برد موشک هویزه هزار و ۳۰۰ کیلومتر است

امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران درباره این موشک گفته است:‌

«این موشک کروز با برد بیش از هزار و ۳۰۰ کیلومتر برای آمادگی خود نیاز به زمان بسیار کوتاهی دارد و می‌تواند در ارتفاع کم پرواز کند.»

حاتمی گفته که این موشک سطح به سطح که «هویزه» نام دارد، از خانواده موشک‌های سومار با برد ۷۰۰ کیلومتر است که در سال ۲۰۱۵ از آنها رونمایی شد.

او دقت بالای ناوبری و اصابت به هدف و قدرت تخریب زیاد را از ویژگی‌های برجسته موشک کروز «هویزه» برشمرده و گفته است آزمایش پروازی موشک کروز زمینی هویزه در برد پروازی هزار و ۲۰۰ کیلومتر انجام شد و موشک توانست به اهداف از پیش تعیین شده با دقت اصابت کند.

کارشناسان غربی می‌گویند ایران اغلب درباره قدرت تجهیزات نظامی خود اغراق می‌کند گرچه نگرانی‌هایی درباره موشک‌های دوربرد این کشور وجود دارد.

ایران ماه گذشته خبر از ارسال ماهواره‌ای به فضا داد که با شکست روبه‌رو شد و سقوط کرد: محل سقوط ماهواره «پیام» مشخص شد

دولت ایالات متحده آمریکا درباره چنین فعالیت‌هایی به ایران هشدار داده است.

واشنگتن در ماه ژانویه به ایران درباره رونمایی از سه راکت که از تکنولوژی موشک‌های بالستیک استفاده می‌کنند هشدار داد.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که پرتاب چنین موشک‌های ماهواره‌بری نقض قطع‌نامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است. بر اساس این قطع‌نامه که در سال ۲۰۱۵ در چارچوب برجام به تصویب رسید، ایران از آزمایش موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای و استفاده از چنین فن‌آوری‌ای منع شده است.

ایالات متحده می‌گوید فناوری بالستیک که برای قرار دادن ماهواره‌ها به مدار استفاده می‌شود، می‌تواند برای پرتاب کلاهک‌ها نیز استفاده شود.

  • در همین زمینه

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • شهروند درجه سه

    با بصیرت ولی امر مسلمین جهان انشااله بحول و قوه الهی با این رفتارهای تحریک آمیز با هزینه مردم فتنه گر ایران جنگی رخ دهد تا نظام مقدس بتواند در این بحرانهای همه جانبه بهره اش را ببرد ! آن سوار اسب سفید هم که در جنگ ایران و صدام در جبهه ها آن همه پیروزی نصیب نظام مقدس کرد بیش از این بیکار نماند ! بحول و قوه الهی !