ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حمله نیروهای دموکراتیک سوریه به آخرین منطقه تحت محاصره داعش آغاز شد

 مصطفی بالی، رئیس دفتر رسانه‌ای نیروهای دموکراتیک سوریه گفته که حمله به قلمروی داعش در کرانه شرقی رود فرات پس از خروج ۲۰ هزار غیرنظامی از این منطقه آغاز شده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه «اس دی اف» به پشتیبانی ایالات متحده به آخرین منطقه تحت محاصره «دولت اسلامی» موسوم به داعش حمله کردند.

نیروهای سوریه دموکراتیک به رهبری کردها ــ عکس از آرشیو

منطقه تحت محاصره داعش در نزدیکی باغوز در کرانه شرقی رود فرات است. این آخرین قلمروی داعش در آن بخش از سوریه محسوب می‌شود که نیروهای تحت حمایت ایالات متحده نیز در آن حضور دارند.

مصطفی بالی، رئیس دفتر رسانه‌ای نیروهای دموکراتیک سوریه در توییتی گفته که این حمله پس از خروج ۲۰ هزار غیرنظامی از این منطقه آغاز شده است.

او پیش‌تر گفته بود که حمله نیروهای دموکراتیک سوریه برای پایان دادن به داعش است، یا اینکه خود جنگجویان داعش تسلیم می‌شوند: «هیچ گزینه دیگری برای آنها وجد ندارد. ما تاکید می‌کنیم که هیچ مذاکره‌ای در کار نیست و هیچ قصدی نیز برای مذاکره وجود ندارد.»

نیروهای داعش اکنون در یکی دو روستای کوچک در این منطقه حضور دارند و کمتر از یک درصد از قلمروی سابق آنچه که خلافت اسلامی خوانده می‌شد در اختیارشان است.

ایالات متحده ۲۹ ژانویه اعلام کرد که تا چند هفته آینده داعش آخرین قلمروی محصور خود را از دست خواهد داد.

نیروهای دموکراتیک سوریه به پشتیبانی ائتلاف به رهبری‌ ایالات متحده داعش را در شمال و شرق سوریه شکست داده‌اند.

بعد از آنکه نیروهای دموکراتیک سوریه موفق شد داعش را از مقر فرماندهی خود در رقه بیرون براند، به سمت جنوب و استان دیرالزور حرکت کرد و به جهادگران افراطی در قلمروی شرق رود فرات یورش برد.

نیروهای داعش در غرب فرات نیز قلمرویی را در دست دارند اما این قلمرو در نواحی تحت کنترل رژیم سوریه و متحدانش است.

بخش مهمی از نیروهای دموکراتیک سوریه را نیروهای کرد «یگان‌های مدافع خلق» تشکیل می‌دهند. در ماه‌های اخیر مقامات ترکیه بارها تهدید کردند که در تدارک حمله‌ای علیه نیروهای کرد مستقر در شرق فرات و شمال سوریه هستند زیرا آنها را شاخه‌ای از حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) می‌دانند که با دولت ترکیه سال‌هاست در جنگ است.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • علی

    با سلام به علی عزیز٫ تمسخر وپرندان کلمات ناجور بر زنان ومردان مبارزی که جانشان را فدای ازادی ما میکنند و این جانیان داعشی را خلع صلاح میکنند روا نیست. برخوردی که کردهای عزیز سوریه با اسر و خانوادهایشان میکنند در حد قوانین بینلمللی است. واین در حالیست که خودشان بارها از طرف دیوانگان ترک و ایرانی و روس و سوریه مورد حمله قرار میگیرد. همین فداکاریها باعث جلوگیری از ترورها در تمام دنیا شد امیدوارم کمی مطالعه در باره موقعییت کردها درسوریه. ونقش تغییر جمعییت از کرد به النصره به وسیله ترکیه و قطر در این منطقه نظر تو را عوض کند. در ضمن من کرد نیستم. مازندرانیم با ارزوی ازادی برای همه.

  • حسن

    جناب علی چنانکه فرصت کردید نگاهی به قانون اساسی کانتون های روژاوا بیندازید و ببینید به نظر شما دمکراتیک می رسد یا نه؟ خصوصا در مقایسه با جانوران اسلامی داعش و جاعش و اردوغان و ... ناگفته نماند که کیش شخصیت اوجالان در این میان بسیار ناراحت کننده و ناسالم است؛ پدیده ای که اگر در آینده کاهش نیابد مسلما منبع بسیاری محدودیتها و مشکلات خواهد شد. همکاری های پنهانی پ.ک.ک. و سپاه (در حوالی قندیل) نیز واقعا شرم آور است, اما آن داستان دیگری است و زمان و مکان دیگری می طلبد.

  • Ali

    جالب است که تمام حکومتهای عجیب و غریب در گذشته پیشوند دمکراتیک خلق را یدک میکشیده اند. انشا اله که این یکی گربه است