ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

جمعی از وکیلان دادگستری به رئیس قوه قضاییه: زندانیان سیاسی و امنیتی هم مشمول عفو شوند

۲۰وکیل دادگستری در نامه خود به صادق آملی لاریجانی نوشته‌اند که اکنون جمعی از بهترین فرزندان ایران بنا به دلایل سیاسی، امنیتی و زیست محیطی در زندان هستند.

شماری از وکیلان دادگستری در ایران خواستار برخورداری زندانیان سیاسی، امنیتی و زیست محیطی از شرایط آزادی زودهنگام به مانند سایر زندانیان شدند.

بزرگ‌ کنید
عکس از آرشیو

این ۲۰ وکیل با نوشتن نامه‌ای سرگشاده خطاب به صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه، با اشاره به اصول قانون اساسی و اعلامیه جهانی حقوق بشر، آزادی زندانیان مشمول شرایط را «مانع هر نوع ستم مغرضانه علیه این زندانیان» دانسته‌اند.

خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، گزارش کرده است که این نامه همزمان با طرح موضوع عفو عمومی زندانیان به مناسبت ۲۲ بهمن ماه، از سوی جمعی از وکلای دادگستری نوشته‌ شده و در آن آمده است:

«اکنون که جمعی از بهترین فرزندان ایران بنا به دلایل سیاسی، امنیتی و زیست محیطی در زندان هستند، وفق اصل حاکمیت قانون و عدالت قضایی باید شامل عفو شده و نباید مورد تبعیض قرار گیرند.»

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران اخیرا اعلام کرده عفو گسترده‌ای که قرار است به مناسبت ۲۲ بهمن امسال صورت گیرد، شامل محکومان اقتصادی، امنیتی و تروریستی نمی‌شود.

وکیلان دادگستری اما در نامه خود نوشته‌اند:

«با توجه به اعلام عفو گسترده اخیر، ضرورت دارد تا جهت اثبات این امر که برای آنها دادرسی منصفانه، عادلانه و بی‌طرفانه لحاظ خواهد شد و با عنایت به اینکه این زندانیان باید بسان سایر زندانیان از این حق برخوردار باشند و حکومت در برخورد با این دسته از زندانیان با بردباری و برابری رفتار نماید، درخواست شمولیت عفو به زندانیان سیاسی و امنیتی و زیست محیطی را داریم.»

نامه ۲۰ وکیل دادگستری به رئیس قوه قضاییه را در اینجا بخوانید.

از سوی دیگر اما مجلس شورای اسلامی طرحی برای عفو عمومی و تبدیل مجازات‌ها در دست دارد. مهر ماه سال گذشته، دو فوریت طرح عفو عمومی به رای مجلس گذاشته شد اما نمایندگان با ۱۰۶ رای موافق، ۷۸ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۱۹ نماینده حاضر با آن مخالفت کردند.

  • در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • شهروند درجه سه

    جرم از این بالاتر و بیشتر که بهترین هستند ، آنهم فرزندان ایران ؟!

  • حم کدی

    خواص را هست سیاست عامه را نیست لیاقت پس نکنند فضولی در کار ملک دخالت چون ندارند رسمیت بیحاصلست شکایت آب در هاون کوبیدن می باشد این حکایت