ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

شمخانی: تحرکات کشورهای شرور غرب آسیا را رصد می‌کنیم

دبیر شورای عالی امنیت ملی نسبت به «پروژه‌های مشکوک هسته‌ای» برخی کشورهای منطقه هشدار داد.  او سال ۹۸ را «سال مأیوس‌سازی دشمن» نامید و راه نجات کشور را پیروی از خمینی دانست.

نماینده رهبر جمهوری اسلامی در شورای عالی امنیت ملی نسبت به «تحرکات بیگانگان» در خاورمیانه هشدار داد و ضمن اشاره به «پروژه‌های مشکوک هسته‌ای» برخی کشورهای منطقه گفت «اقدامات غیرعادی برخی کشورهای منطقه» را زیر نظر داریم. او سال ۹۸ را «سال مأیوس‌سازی دشمن» نامید و راه نجات کشور را پیروی از خمینی دانست.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و نماینده رهبر جمهوری اسلامی در این شورا

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، چهارشنبه ۲۲ اسفند / ۱۳ مارس در ارومیه گفت:

«تمامی تحرکات بیگانگان و برخی کشورهای شرور در منطقه غرب آسیا به‌ویژه اقدامات غیرعادی برخی کشورهای منطقه که سابقه سیاه آن‌ها در حمایت از جریان‌های تروریستی اثبات شده است را تحت رصد دائمی داریم.»

او هشدار داد که «برخی کشورهای منطقه با صرف دلارهای نفتی اجرای پروژه‌های مشکوک هسته‌ای را در دستور کار قرار داده‌اند» که این اقدامات به‌گفته او می‌تواند منطقه و بلکه جهان را با خطر و بحرانی بدتر از خطر گروه «دولت اسلامی» (داعش) مواجه کند.

اشاره شمخانی به برنامه هسته‌ای عربستان سعودی است. سال گذشته میلادی محمد بن سلمان، ولعیهد عربستان سعودی آغاز برنامه هسته‌ای این کشور را تصویب کرد. او در آن زمان گفت:

«عربستان سعودی در پی بمب هسته‌ای نیست اما بی‌تردید اگر ایران بمب هسته‌ای بسازد، عربستان نیز در سریع‌ترین زمان ممکن به همان نحو عمل خواهد کرد.»

در بهمن ماه گذشته (فوریه) واشنگتن‌پست اعلام کرد که کمیته نظارت و اصلاح مجلس نمایندگان آمریکا در یک گزارش ۲۴ صفحه‌ای که الیجا کامینگز، رئیس دموکرات این کمیته تهیه کرده، گفته است که چندین نفر از اعضای کنونی و سابق دولت ترامپ تلاش کرده‌اند با وجود منع قانونی و مخالفت شورای امنیت ملی آمریکا، تجهیزات لازم برای ساخت رآکتورهای هسته‌ای را در اختیار عربستان سعودی قرار دهند. شمخانی در ادامه سخنانش گفت:

«بدون شک شکل‌گیری تهدیدات جدیدی از این دست ما را ناگزیر خواهد کرد که بر اساس ماهیت و جغرافیای جدید تهدیدات، راهبرد خود را تنظیم و نیازهای کشور و نیروهای مسلح را در چارچوب آن پیش‌بینی و اجرا کنیم.»

او همچنین از «جنگ اقتصادی و روانی دشمن که با شدت و گستردگی بی‌سابقه‌ای در جریان است» سخن گفت و آن را ابزاری برای دلسرد کردن جامعه از مقاومت و پذیرش تسلیم دانست و سال ۹۸ را «سال مأیوس‌سازی دشمن» نامید.

نماینده رهبر جمهوری اسلامی در شورای عالی امنیت ملی، راه نجات از وضعیت کنونی کشور را  پیروی از «حسینیه امام خمینی» دانست.

همزمان، سرلشکر غلامعلی رشید، فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء روز چهارشنبه در جمع فرماندهان سپاه پاسداران و نیروهای مسلح در استان هرمزگان در سخنانی گفت:

«از هیچ جنگی استقبال نمی‌کنیم اما برای پاسخ به هرگونه تجاوز در کشورمان کاملاً آماده‌ایم و امیدواریم فهم این مسئله برای متجاوزین با آزمون عملی و تحمیل هزینه سنگین حاصل نشود.»

امیرسرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی نیز روز چهارشنبه اعلام کرد که ایران اقدام نیروی دریایی اسرائیل علیه نفت‌کش‌های ایرانی برای جلوگیری از صدور نفت ایران را بی‌پاسخ نمی‌گذارد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل چهارشنبه ۱۵ اسفند / ۶ مارس جامعه جهانی را به جلوگیری از اقدام ایران در دور زدن تحریم‌ها از «راه دریا یا هر راه دیگر» فرا خواند و تلویحاً اعلام کرد که مأموریت تازه‌ای برای نیروی دریایی ارتش اسرائیل در نظر گرفته شده: توقف نفت‌کش‌های حامل نفت ایران.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.