ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

طنین موسیقی ایرانی در خیابان‌های استانبول ــ قسمت دوم: مهرداد خلقی

در دومین قسمت از این مجموعه با «مهرداد خلقی»، خواننده و نوازنده سازهای ایرانی آشنا خواهیم شد. خلیقی هفت سال است که در ترکیه زندگی می‌کند. او پیشتر در فرهنگسراهای تهران نیز به اجرای موسیقی می‌پرداخت.

موسیقی خیابانی هنری است که از دیرباز در فرهنگ شرق جایگاهی ویژه داشته  و در ایران باوجود محدودیت‌ها طی چند دهه گذشته به حیات خود ادامه داده است.

سخت‌گیری‌هایی که دراین زمینه از سوی حکومت به ویژه در مورد زنان خواننده اعمال می‌شود، موجب شده تا بسیاری از هنرمندان در کشور همسایه، ترکیه به اجرای موسیقی خیابانی بپردازند. مورد تک‌خوانی نگار معظم، ۲۷ اردیبهشت در ابیانه که به پیگرد قضائی او انجامید، یکی از آخرین نمونه‌ها است.

بیکاری و شرایط بد اقتصادی از دیگر دلایلی است که برخی از نوازندگان و خوانندگان ایرانی را به ترکیه می‌کشاند؛ کسانی که به دلیل شرایط سرکوب در ایران راه ورود به بازار حرفه‌ای موسیقی را نیافتند و مجبورند با آغاز از خیابان‌ها در ترکیه، برای ورود به موسیقی حرفه‌ای تلاش طاقت‌فرسایی بکنند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.