ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کارتون روز: رنج مضاعف زنان افغانستان

کارتون انتخابی این هفته با عنوان مجازات (دختر افغان) کاری است از میشل مورو گومز معروف به مورو، کارتونیست کوبایی.

علی‌رغم وعده‌‌های ابتدایی طالبان مبنی بر احترام به حقوق زنان، پس از تصرف افغانستان توسط این گروه در سال ۲۰۲۱ ابتدایی‌ترین حقوق دختران و زنان افغانستانی از بین رفت. بر خلاف هموطنان مرد خود، دختران افغانستانی از اوت ۲۰۲۱ به مکتب و مدرسه بازنگشته‌اند. امید چندانی هم برای امکان تحصیل آن‌ها باقی نمانده است. پناهندگان افغانستانی که به ایران فرار می‌کنند به همان اندازه فرصت کمی برای امکان تحصیل را دارند. چرا که بنابر گزارش‌های موجود نظام حاکم بر ایران هیچ تلاشی برای شناسایی افغانستانی‌ها به عنوان پناهجوی رسمی نمی‌کند. با وجود تمام این موانع، فعالان آموزش در داخل افغانستان مانند مطیعالله ویسا که اخیراً بازداشت شده و حسین، معلم سابقی که با همسرش یک کلاس درس مخفی دخترانه را اداره می کنند، به مبارزه علیه سرکوب وحشیانه حقوق‌بشر توسط طالبان ادامه می‌دهند.

کارتون انتخابی این هفته با عنوان مجازات (دختر افغان) کاری است از میشل مورو گومز معروف به مورو، کارتونیست کوبایی. منبع این اثر سایت CartoonMovement است.

یک طالب در حال تراشیدن صورت دختر افغان با ضربه‌های کلنگ
مجازات (دختر افغان) کاری از مورو با نام اصلی میشل مورو گومز کارتونیست کوبایی منتشر شده در سایت: cartoonmovement.com

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.