Share

20130920_Hamkelasi_FarshadMohammadiدر روزهای گذشته روزنامه شرق به نقل از یک مقام مسئول در وزارت علوم نوشته بود که پرونده دانشجویان ستاره دار بعد از سال ۹۰ بررسی خواهد شد و دانشجویان ستاره دار قبل از این سال باید دوباره در کنکور شرکت کنند. اما جعفر توفیقی در اظهارات تازه خود گفت «قبلا عنوان شده بود که دانشجویان سال ۹۰ به بعد مورد بررسی قرار خواهند گرفت، اما این موضوع کم کم به سال‌های قبل هم تسری خواهد یافت.».
او همچنین در اظهارات دیگری گفته است که «امسال هیچ دانشجوی محروم از تحصیلی در مقطع دکتری نخواهیم داشت».
وعده وزارت علوم دولت یازدهم برای بازگرداندن دانشجویان محروم از تحصیل در حالی است که پیش از این، بیش از ۶۰ تن از دانشجویان محروم از تحصیل ایرانی با امضای نامه‌ای خطاب به جعفر توفیقی، ضمن اعلام شکایت از عاملان محرومیت از تحصیل دانشجویان در ایران، خواستار بازگشت همه دانشجویان محروم از تحصیل به دانشگاه شده بودند.

در خبری دیگر، فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از سمت خود برکنار شد.
یاسر هاشمی رفسنجانی، رئیس دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد اعلام کرد در جلسه فوق‌العاده این هیئت، فرهاد دانشجو سرپرست دانشگاه آزاد برکنار و حمید میرزاده با اکثریت آرای اعضای هیئت امنا به‌عنوان سرپرست جدید معرفی شد.
رییس دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد افزود؛ حمید میرزاده به‌عنوان گزینه پیشنهادی اعضای هیئت امنا به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی می‌شود.

20130920_Hamkelasi_FarshadMohammadi2

مریم شفیع‌پور

نگرانی‌ها در مورد سلامتی مریم شفیع‌پور، فعال دانشجویی در بند ادامه دارد.
روز دو شنبه گذشته گزارش شد که این فعال دانشجویی از بند ۲۰۹ زندان اوین به بیمارستان منتقل شد.
پدر مریم شفیع‌پور، به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفته است که ماموران زندان اوین و دادستانی هیچ توضیحی در مورد علت انتقال فرزندش به بیمارستان و بیماری او نداده‌اند و حتی او خبر ندارد که هنوز دخترش در بیمارستان است یا مرخص شده است.
مرداد ماه امسال این فعال دانشجویی پس از احضار به دادسرای شماره ۲ شهید مقدس اوین بازداشت و به یند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

[podcast]http://www.zamahang.com/podcast/2010/20130921_Hamkelasi_FarshadMohammadi.mp3[/podcast]

Share