Share

“زمانه” یک بنیاد رسانه‌ای است که در زمینه خبررسانی، عرضه گزارش، تحلیل، مباحث نظری، نشر کتاب به صورت آنلاین، آموزش و برگزاری جلسات بحث و گفت‌وگو فعالیت می‌کند. سایت “زمانه” محور فعالیت‌های بنیاد رسانه‌ای زمانه است.

بنیاد رسانه‌ای زمانه به عنوان “رادیو زمانه” کار خود را آغاز کرد و اگر چه اکنون برنامه رادیویی عرضه نمی‌کند، باز به این نام شهرت دارد. ما به این عنوان ارج می‌نهیم. نشانی سایت ما نشان از این فعالیت آغازین دارد.

زمینه‌سازی برای ایجاد “رادیو زمانه” در سال ۲۰۰۴ با کوشش ایرانیانی مانند فرح کریمی، نماینده‌ وقت پارلمان هلند، صورت گرفت. “رادیو زمانه” از سیزده مرداد ۱۳۸۵ خورشیدی (چهارم اوت ۲۰۰۶)، همزمان با شب صدمین سالگرد جنبش مشروطه، فعالیت خود را آغاز کرد.

محور اصلی فعالیت‌های “زمانه”، پشتیبانی از کوشش‌های فعالان حقوق بشر و جامعه مدنی در ایران ا‌ست. با توجه به نبود فضای باز رسانه‌ای در ایران، یکی دیگر از اهداف زمانه، تلاش در جهت ایجاد تنوع رسانه‌ای است.

“زمانه” می‌کوشد تریبونی برای صداهای “دیگر” باشد. این رسانه علیه تبعیض است و تلاش می‌کند امکانات اطلاع‌رسانی خود را در اختیار افراد و گروه‌های اجتماعی‌ای بگذرد که مورد تبعیض قرار می‌گیرند. مباحث مربوط به زنان، اقلیت‌های مذهبی، قومی، جنسی و … در کانون توجه “زمانه” قرار دارند.

“زمانه” یک رسانه باز و آزاد و انتقادی است. همکاران زمانه ضمن رعایت استانداردهای عمومی نویسندگی و ژورنالیسم باکیفیت، خلاق و نقاد، دستی باز در گزینش و پرورش موضوع دارند. هیچ مطلبی موضع رسمی “زمانه” درکلیت آن و یا در بخش مدیریت آن نیست.

فعالیت “زمانه” پیشبرد مجموعه‌ای از پروژه‌هاست که منابع مالی هر یک مشخص است. (از حامیان زمانه در بخش “پشتیبانان” نام برده شده است.) بخشی از بودجه زمانه از سوی پارلمان هلند تامین می‌شود، اما این رسانه به لحاظ عملکرد محتوایی کاملا مستقل عمل می‌کند. “زمانه” دارای جهت‌گیری‌ سیاسیِ حزبی نیست. مطالب و برنامه‌های تهیه‌شده تاکنون، خود بهترین سند برای پوشش دادن ایده‌های بسیاری از گروه‌ها با گرایش‌های گوناگون است.

تمام حقوق مربوط به وب‌سایت و رادیوی “زمانه” و مطالب این رسانه، بر اساس پروانه‌ی Creative Commons متعلق به “زمانه” است.

نقل مطلب از “زمانه”، با ذکر مأخذ آزاد است.

“زمانه” با علاقه بسیار، از تبادل نظر با مخاطبان خود استقبال می‌کند. با ما تماس بگیرید و انتقادها و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید.

سردبیر:
دکتر محمدرضا نیک‌فر

editor [at] radiozamaneh.com

مدیر:
یوریس فان داویْنه (Joris van Duijne)

director [at] radiozamaneh.com

حفظ حریم و اطلاعات شخصی

زمانه به پیروی از مقررات پایه‌ای لازم الاجرا در اتحادیه اروپا (GDPR) توجه اکید به حفظ حریم و اطلاعات شخصی کاربران دارد. اطلاعاتی که کاربران در اختیار ما می‌گذارند، مثلا ایمیل برای فرستادن خبرنامه، در اختیار هیچ فرد یا نهاد دیگری قرار نمی‌گیرد.

زمانه برای اطلاع‌رسانی و رابطه متقابل بهینه با کاربران از سرویس‌دهنده‌هایی نیز بهره می‌گیرد که از برخی داده‌ها استفاده می‌کنند:

  • Google Analytics که سرویسی است برای آمارگیری تحلیلی از تراکنش‌ها در وب‌سایت‌ها
  • surveyGizmo که برای پرسشنامه‌ها استفاده می‌شود
  • MailChimp که خبرنامه‌ها از طریق آن ارسال می‌شود
  • و سرویس کامنت در پای مطالب.

این سرویس‌ها طوری تنظیم شده‌اند که هیچ گونه اطلاعات شخصی‌ای را ذخیره نکنند. با اینحال اگر مایل به اطلاع بیشتر از داده‌های خود در این سرویس‌ها دارید و یا مایل به حذف داده‌های خود هستید می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید. همچنین نشانی‌های کاربرانی که با زمانه از طریق پست، تلفن، ایمیل و سرویس‌هایی چون اسکایپ تماس می‌گیرند، تابع قاعده حفظ حریم و اطلاعات شخصی است و در زمانه محفوظ است.

برای حذف اطلاعات خود که در بخش کامنت سایت وجود دارد با ما تماس بگیرید.

Share