Share

panteaaa 000000روزنامه الریاض مقاله ای را درباره احتمال صلح ایران و اسراییل و سرنوشت اعراب منتشر کرده است. در این مقاله نوشته شده جمهوری اسلامی در صدد روند سیاست جدید است و در این سیاست جدید ممکن است ایران به گونه ای آمریکا را به جای دشمن، به عنوان دوست در کنار خود داشته باشد و این کشور از مواجهه نظامی با اسراییل و آمریکا نجات یابد.
رند تقی الدین مقاله ای را با عنوان «بن بست گفتگوی روحانی و اولاند» در روزنامه الحیات منتشر کرده است. او بر این باور است که قرار نیست در پیوند با دیداری که بین حسن روحانی و اولاند صورت گرفت، اتفاق خاصی روی دهد. فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه معتقد است تا زمانی که ایران بخواهد بر حق خود بر سر مسئله هسته ای به شکل کنونی اصرار ورزد، مشکل ایران با غرب حل نخواهد شد.
جیمز ریزن و لورا پواتریس مقاله ای در نیویورک تایمز در مورد افشاگری‌های جدید در رابطه با جمع آوری اطلاعات آژانس بین‌المللی آمریکا نوشته‌اند که به روابط اجتماعی شهروندان آمریکایی می‌پردازد. بر اساس انتشار جدید از سال ۲۰۱۰ اطلاعات روابط اجتماعی شهروندان آمریکایی، حتی زمان و مکان مسافرت آن‌ها جمع آوری می‌شده است.

 

[podcast]http://www.zamahang.com/podcast/2010/20130930_IraninPapers_KoroushErfani_PanteABahrami.mp3[/podcast]

Share