Share

احمد علم‌شاهی، مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در دو نامه خطاب به علی نیکوسخن، رئیس هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، چاپ محصولات با محتوای آن‌چه که در جمهوری اسلامی “استفاده ابزاری از تصویر زنان” می‌نامند، ممنوع اعلام کرد.

به‌گزارش خبرگزاری مهر، علم‌شاهی در نامه خود نوشته است استفاده برخی از تولیدکنندگان از “طرح‌های غیرمتعارف” به‌ویژه “با استفاده ابزاری از تصاویر زنان” خلاف مقررات و ضوابط تبلیغات کشور است.

وی از رئیس هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران تهران خواسته است که بر عملکرد چاپخانه‌ها در این زمینه نظارت شود و تولیدکنندگان پیش از چاپ، مجوز انتشار بگیرند.

مدیرکل دفتر امور چاپ وزارت ارشاد در نامه دیگری به علی نیکوسخن، به بسته‌های چاپی رستوران‌های زنجیره‌ای بوف اشاره کرده و آن را ممنوع دانسته است.

پیش از این احمد علم‌شاهی استفاده از “تصاویر اساطیری بیگانه” در محصولات چاپی را نیز ممنوع اعلام کرده بود.

به‌دستور وی استفاده “تصاویر شخصیت‌های کارتونی و اساطیری بیگانه، طرح‌ها، علائم، نشانه‌ها و تصاویر مروج فرهنگ بیگانه شامل ترویج پرورش حیوانات، مروج بدحجابی و برهنگی، تبلیغ هرگونه مرام و مسلک، فرقه‌ها، گروه‌ها و جریان‌های فکری منحرف و معاند و کلمات و نوشتار مغایر با فرهنگ عمومی جامعه اسلامی” ممنوع است.

Share