Share

20131011_Hamkelasi_FarshadMohammadi

جمعی از فعالان دانشجویی با ایجاد کمپینی با عنوان «یک لحظه با مجید توکلی» تلاش دارند با جمع آوری عکس‌ها و پیام‌های شهروندان برای مجید توکلی، زندانی سیاسی و فعال دانشجویی محبوس در زندان رجایی شهر توجه اذهان عمومی را نسبت به زندانی بودن این فعال دانشجویی جلب کنند.

در خبری دیگر تعداد کثیری از دانشجویان دانشگاه شهرکرد در یک نامه سر گشاده به جعفر توفیقی، سرپرست وزارت علوم خواستار برکناری رئیس دانشگاه کنونی این دانشگاه شده‌اند. این نامه در پی آن نوشته می‌شود که پیش‌تر گزارش شد که در این دانشگاه دانشجویان برای رسیدگی به وضعیت مدیریتی دانشگاه دست به تحصن زدند.
در این نامه دانشجویان دانشگاه شهرکرد، ضمن اینکه خواستار شفاف سازی حساب‌های مالی دانشگاه شده‌اند، چندین مورد از مشکلات صنفی خود را نیز بیان داشته و همچنین بر مسئله امنیتی شدن دانشگاه در سال‌های گذشته تاکید شده است.

در خبری دیگر فعالین دانشجویی دانشگاه پلی تکنیک تهران می‌گویند سال تحصیلی جدید در دانشگاه پلی تکنیک با توقیف یکی از نشریات دانشجویی آغاز شده است.
وب سایت دانشجو نیوز گزارش داده است که با دستور مسئولین دانشگاه امیرکبیر نشریه تکاپو توسط عوامل انتظامات از صحن دانشگاه جمع آوری شده است.
این اتفاق در حالی رخ داد که نشریهٔ تکاپو در این شمارهٔ خود طی ویژه نامه‌ای به موضوع فوت آمنه زنگنه پرداخته بود.
آمنه زنگنه یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه امیر کبیر بود که دو سال پیش در اثر گاز گرفتگی در حمام خوابگاه مرادی دانشگاه پلی تکنیک درگذشت.

عماد هاشمی فعال سابق دانشجویی دانشگاه شهرکرد مهمان مجله همکلاسی این هفته است تا به پرسش‌هایی درباره این اعتراضات در دانشگاه شهرکرد پاسخ دهد.

[podcast]http://www.zamahang.com/podcast/2010/20131012_Hamkelasi_FarshadMohammadi_F.mp3[/podcast]

Share