Share

اتحادیه‌های کارگری ایتالیا٬ امروز شنبه ۱۹ اکتبر ۲۰۱۳ قرار است برای روز دوم٬ در رم پایتخت این کشور دست به اعتصاب سراسری بزنند.

به گزارش یورونیوز، این اعتراض‌ها را اتحادیه کارگری کوباس، از اتحادیه‌های وابسته به گروه‌های چپ سازمان‌دهی کرده است. سازمان‌دهندگان این اعتراض‌ها گفته‌اند که انتظار دارند بیش از پانزده هزار نفر در خیابان‌های رم به آنها بپیوندند.

به گزارش یورونیوز٬ هرچند که اعتراض‌های روز گذشته به آرامی برگذار شد، اما امروز چهارهزار مامور پلیس در رم مستقر شده‌اند تا جلوی شورش‌های احتمالی را بگیرند.

یکی از ماموران آتش نشانی که در تحصن روز گذشته شرکت داشت به یورونیوز گفته است: “آنها ما را به فقر هدایت می‌کنند. از ما می‌خواهند که تا سن ۶۰ سالگی در موقعیت‌های اضطراری کار کنیم. ما منابع کافی برای انجام وظایف خود نداریم. تجهیزات و ساختمان‌های ما غیرقابل استفاده هستند.”

کارمندان اداره‌های دولتی٬ بیمارستان‌ها و بخش‌های حمل و نقل شهر رم روز گذشته بر سر کارهای خود حاضر نشدند.

سه‌شنبه هفته پیش، انتشار جزئیات بیشتری از بودجه سال آینده٬ موجب بالاگرفتن اعتراض‌ها در ایتالیا شد. به گفته معترضان، سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت انریکو لتا٬ نخست وزیر منجر به اخراج بیشتر کارمندان می‌شود.

مهاجران، پناهندگان و گروه‌های حامی آنها هم در این اعتراض‌ها شرکت دارند. آنان خواستار اقدام جدی دولت در برابر خشونت و بهره‌کشی از مهاجران هستند.

 

Share