Share

مجلس ایران امروز، یکشنبه پنجم آبان‌ماه جاری به بررسی صلاحیت سه وزیر پیشنهادی دولت برای وزارتخانه‌های آموزش و پرورش،‌ علوم و ورزش و جوانان پرداخت.

حسن روحانی در جلسه رأی اعتماد مجلس به سه وزیر پیشنهادی

به‌گزارش منابع خبری ایران جلسه امروز مجلس در دو نوبت برگزار شد و در نهایت علی‌اصغر فانی،‌ گزینه پیشنهادی برای وزارت آموزش و پرورش با ۱۸۵ رأی موافق و ۱۵۳ رأی مخالف و ۲۴ رأی ممتنع؛ و رضا فرجی‌دانا، وزیر پیشنهادی علوم با ۱۵۹ رأی موافق و ۷۰ رأی مخالف و ۳۲ رأی ممتنع، توانستند رأی اعتماد نمایندگان مجلس را کسب کنند اما رضا صالحی امیری، گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان با ۱۰۷ رأی موافق، ۱۴۱ رأی مخالف و ۱۳ ممتنع نتوانست رأی لازم را به‌دست آورد.

صالحی امیری، گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان: به این باور قطعی رسیده‌ام که یک جریان سیاسی سازمان‌یافته بنا دارد یک چهره انقلاب را تخریب کند

از جمله دلایلی که نمایندگان مجلس در مخالفت با رضا صالحی امیری ابراز داشتند یکی پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان از سوی یکی از متهمان پرونده فساد مالی بیمه ایران به وی و همچنین شرکت در رویدادهای پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دهم در سال  ۸۸ خورشیدی بود.

صالحی امیری که زمانی عضو وزارت اطلاعات بود در دفاع از خود گفت “یک جریان سیاسی سازمان‌یافته” بنا دارد وی را تخریب کند.

وی افزود: “در دل من رازهایی است که تا ابد حفظ خواهد شد چرا که ما محکوم به حفظ اسرار نظام هستیم.”

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، پیش از این مسعود سلطانی‌فر، محمد علی نجفی و جعفر میلی منفرد را برای پذیرش مسئولیت این سه وزارتخانه به مجلس معرفی کرده بود اما نمایندگان مجلس به آن‌ها رأی اعتماد ندادند.

سپس روحانی محمد جعفر توفیقی، علی‌اصغر فانی، و رضا صالحی امیری را به سرپرستی وزارتخانه‌های علوم، آموزش و پرورش، و ورزش و جوانان منصوب کرد.

بدین ترتیب وزارت ورزش و جوانان همچنان با سرپرست اداره خواهد شد.

Share