Share

اعتراض و تحصن نیروهای حزب‌اللهی در آبادان علیه برگزاری دو کنسرت، سبب لغو این کنسرت‌ها شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روز یکشنبه ۲۸ مهرماه قرار بود کنسرت مجید خراطها، خواننده ایرانی، در مجموعه ورزشی زنان آبادان برگزار شود که نیروهای حزب‌الله به‌دلیل “عدم رعایت شئونات اسلامی” مانع از برگزاری آن شدند و کنسرت لغو شد.

بنا به این گزارش، پیش از برگزاری این کنسرت بیش از ۳۰ نفر از انصار حزب‌الله با حضور در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان در حالی که قرآن‌هایی را بر روی سر خود نگه داشته بودند ضمن اعلام خشم خود از نحوه برگزاری کنسرت‌ها در این شهر آن را “توهین به خون شهدا و آرمان‌های نظام” دانستند و خواستار لغو این کنسرت شدند.

معترضان همچنین با حضور در محل برگزاری کنسرت سعی داشتند که از برگزاری احتمالی کنسرت جلوگیری کنند و مانع این کار شوند که در این اقدام موفق شدند.

آن‌ها افزون بر دعوت مردم به بازگشت به خانه‌هایشان عوامل اجرایی و برگزارکنندگان کنسرت را وادار به بازگشت کردند.

روز ۲۹ مهرماه نیز به‌مناسبت دو عید مذهبی قربان و غدیر جشنی با حضور مهدی احمدوند، مهدی مقدم، دو خواننده و مهران غفوریان و سامان گوران، بازیگران طنز ایران در محل مجموعه ورزشی شهرداری آبادان ترتیب داده شده بود که طلبه‌ها، روحانیان و انصار حزب‌الله علیه برگزاری آن تحصن کرده و این کنسرت را نیز “مغایر با شئونات اسلامی و انقلابی” دانستند.

Share