Share

ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان اعلام کرد صبح امروز چهارشنبه ۱۵ آبان‌ماه افراد ناشناس موسی نوری دادستان شهر زابل را ترور کردند. گروه جیش‌العدل که مرزبانان ایرانی را در سراوان به‌قتل رسانده بود مسئولیت این ترور را برعهده گرفت.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمیدی گفت این اقدام ساعت هفت و ۱۵ دقیقه امروز، هنگامی که دادستان شهر زابل در مسیر رفتن به محل کار خود بود صورت گرفته است.

به‌گفته رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان خودروی پژویی با دوسرنشین در کنار ماشین دادستان زابل که در مسیر رفتن به محل کارش بوده، متوقف می‌شود و این دو نفر که مسلح بودند از داخل خودرو، موسی نوری و راننده‌ وی را به رگبار می‌بندند.

جیش‌العدل اعلام کرده که محمد مرزیه، دادستان زاهدان را نیز در “لیست سیاه” خود قرار داده است

وی افزود در اثر این حمله دادستان شهر زابل و راننده‌اش مهدی مرعی کشته شده‌اند.

۱۴ مرزبان ایرانی روز جمعه سوم آبان‌ماه در شرق این کشور در حمله‌ای کشته شدند. گروه جیش‌العدل مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

بلافاصله پس از این حمله جمهوری اسلامی ایران ۱۶ نفر از بلوچ‌های زندانی را به تلافی این اقدام تروریستی در زندان زاهدان اعدام کرد.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان درباره‌ ارتباط ترور دادستان زابل با اعدام‌های اخیر در این استان گفت: “این موضوع هیچ ارتباطی با اعدام‌های اخیر ندارد. این حادثه در منطقه سیستان و زابل توسط اشرار این منطقه اتفاق افتاده و ماهیتا با اشرار منطقه بلوچستان متفاوت است.”

در همین حال گروه جیش‌العدل امروز در تارنمای رسمی خود مسئولیت ترور دادستان زابل را برعهده گرفت.

این گروه در اطلاعیه خود به این مناسبت نوشته است عملیات ترور دادستان زابل را  “گردان نظامی مولوی نعمت‌الله توحیدی” به انتقام اعدام ۱۶ بلوچ انجام داده است.

اطلاعیه جیش‌العدل موسی نوری را کسی معرفی کرده که به‌گفته این گروه با همکاری محمد مرزیه، دادستان زاهدان در سیستان و بلوچستان “جنایات زیادی” مرتکب شده و اعدام ۱۶ بلوچ نیز توسط آن‌ها صورت گرفته است.

جیش‌العدل همچنین در این اطلاعیه اعلام کرده که محمد مرزیه را در “لیست سیاه” خود قرار داده است.

این گروه گفته است فیلم عملیات ترور دادستان زابل نیز به‌زودی در دسترس رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

Share