Share
حسن روحانی و سپ بلاتر

حسن روحانی و سپ بلاتر

سپ بلاتر، رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال-فیفا در سفرش به تهران خواهان برداشتن ممنوع بودن ورود زنان ایران به ورزشگاه شد. رییس ۷۷ ساله فیفا – پرقدرت‌ترین نهاد ورزشی جهان- برای شرکت در گشایش «همایش بین‌المللی علم و فوتبال» به تهران رفته بود. وی با حسن روحانی رییس جمهور و علی لاریجانی رییس مجلس نیز دیدار داشت. بلاتر در دیدارش با رییس مجلس خواهان آزادی ورود زنان ایران به ورزشگاه‌ها شد. از زمان قدرت گیری جمهوری اسلامی در ایران ورود زنان به ورزشگاه‌ها ممنوع شد. در سال ۲۰۰۶ محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق اعلام کرد: بانوان می‌توانند در قسمت ویژه ای در ورزشگاه آزادی حاضر شوند؛ اما این تصمیم از سوی مقام‌های بالاتر رد شد. حسن روحانی در دیدارش با بلاتر گفت: «ایران آمادگی میزبانی جام ملت‌های فوتبال ۲۰۱۹ را دارد و خواستار پشتیبانی بلاتر و شیخ سلمان رییس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا شد.».
دیدار کوتاه و مهم بلاتر و شیخ سلمان در تهران با نظمی‌ها و برخوردهای نامناسبی همراه شد که در سایت‌های دولتی تهران هم واکنش داشت.
فریدون شیبانی کارشناس جهانی فوتبال در هلند در کفت و گو با زمانه ورزش به این بی نظمی‌ها اشاره می‌کند.
در زمانه ورزش این هفته همچنین از این رویدادها خواهد شد؛ بازی با تایلند و لبنان برای دست‌گرمی تیم ملی فوتبال ایران در جام‌جهانی برزیل، چهارمین روز لیگ قهرمانان فوتبال اروپا و خطر حذف شدن فینالیست دوره پیش، رافائل نادال شماره یک تنیس حرفه ای مردان جهان در سال ۲۰۱۳ و نمایش بی سابقه انتقال مشعل المپیک زمستانی سوچی ۲۰۱۴ به ایستگاه فضایی بین‌المللی.

[podcast]http://www.zamahang.com/podcast/2010/20131109_Sport_Iraj_AdibZadeh_Human_Rawarpoor.mp3[/podcast]

Share