Share

342672_heroaجام جهانی فوتبال برزیل کامل شد. اروگوئه سی و دومین و آخرین بلیت سفر به برزیل رابه دست آورد؛ این با تساوی بدون گل برابراردن در بازی برگشت پلی آف در مونته ویدئور رخ داد. اروگوئه میزبان نخستین جام جهانی تاریخ ودوبار برنده‌ی این جام، در بازی رفت در امان، پایتخت اردن، پنج بر صفر به پیروزی رسیده بود.
حالا علاقه‌مندان در انتظار روز ششم دسامبر، برابربا پانزدهم آذر هستند؛ روزی که قرعه کشی جام جهانی برزیل وضعیت قرار گرفتن ۳۲ تیم در دور گروهی را تعیین می کند. هشت تیم برتر رده بندی کنونی فیفا به عنوان سرگروه دراین رویداد انتخاب شده‌اند؛ ایران در سبد یا شاپوی چهارم، در کنار آمریکا، مکزیک، کستاریکا، هندوراس، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا قرار دارد. بخت‌های قهرمانی این جام جهانی، این بار اسپانیا قهرمان دوره‌ی پیش، برزیل میزبان و البته دیگر بزرگان دنیای توپ گرد ایتالیا، آلمان و هلند خواهند بود.
در برنامه این هفته، جعفر نامدارکه در دو جام جهانی ۱۹۷۴ و ۱۹۷۸به عنوان داور در جام حهانی شرکت داشته است وسال‌ها رییس کمیته‌ی داوران ایران و آسیا بوده، از نقاط قوت و ضعف تیم کنونی ایران می گوید و مقایسه ای بین فوتبال گذشته و حال ایران دارد.

[podcast]http://www.zamahang.com/podcast/2010/20131123_Sport_Iraj_AdibZadeh_Human_Rawarpoor.mp3[/podcast]

Share