Share

حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران استعمال دخانیات در اماکن عمومی را ممنوع اعلام کرد و خواهان نظارت جدی بر آن شد.

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، حسن هاشمی در نامه‌ای به وزیران دولت و سازمان‌ها خواستار ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن عمومی تابعه شد.

در این نامه وزیر بهداشت ضمن تأکید بر “اهمیت کنترل دخانیات در کاهش بار بیماری‌ها و هزینه‌های مراقبت و درمان بیماری‌های مرتبط و حفظ سلامت کارکنان”، از وزیران دولت یازدهم خواسته است تا  به مدیران، کارفرمایان یا متصدیان اماکن عمومی دستور دهند بر اجرای ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن عمومی نظارت کنند.

ماده هشت آیین‌نامه اجرایی این قانون، اماکن عمومی را شامل محل‌هایی که مورد استفاده و مراجعه جمعی یا عموم مردم است می‌داند، از قبیل اماکن دینی، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، سالن‌های نمایش، سینما‌ها، فضاهای عمومی مهمانخانه‌ها و مهمانسرا‌ها و میهمان‌پذیر‌ها، رستوران‌ها، قهوه‌خانه‌ها، کارخانجات، موزه‌ها، پایانه‌های مسافربری، فروشگاه‌های بزرگ، اماکن فرهنگی، اماکن ورزشی، کتابخانه‌های عمومی، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی، وسایل نقلیه عمومی، مؤسسات و سازمان‌های دولتی و عمومی، بانک‌ها و شهرداری‌ها و هرنوع مرکز و محل جمعی دیگر.

وزیر بهداشت خواسته است تا تابلوهای هشداردهنده مبنی بر ممنوعیت مصرف محصولات دخانی در نقاط مناسب و معرض دید عموم نصب شوند.

Share