Share

در مراسم روز دانشجو (۱۶ آذر) که در در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد، دانشجویان خواستار آزادی زندانیان سیاسی و رفع حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی شدند.

Rouhollah Vahdati-6-122

در مراسم تالار فردوسی دانشجویان سرود‌ «ای ایران»، «یاردبستانی»، «ایران‌ ای سرای امید» و «سر اومد زمستون» را هم‌خوانی کردند و شعار دادند: درود بر خاتمی، سلام بر موسوی؛ کروبی و موسوی و رهنورد آزاد باید گردند؛ زندانی سیاسی آزاد باید گردد؛ دانشجوی زندانی آزاد باید گردد؛ همه چیز عالیه جای رفقامون خالیه؛ ماندلاهای جوان ما: عماد بهاور، عبدالله مومنی، حسن اسدی، یاشار دارالشفا؛ دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد.

مراسم تالار فردوسی یکی از چند تجمعی بود که در دانشگاه تهران برگزار شد و در این مراسم انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی از محمدرضا خاتمی برای سخنرانی دعوت کرده بودند. سخنران جلسات دیگری که در تالار‌های دیگر دانشگاه تهران به همین مناسبت برگزار شده بود سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف و صفار هرندی بودند و شعار‌های این جلسات نزدیک‌تر به جریان اصلی اصولگرایان در ایران و مخالف جریان اصلاحات، حسن روحانی، محمدجواد ظریف و مذاکرات ژنو بود.

روی تصاویر کلیک کنید:

Share