Share

خبرگزاری مهر نوشت مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ شب گذشته پس از چهار روز مذاکره فشرده در پی اعمال تحریم‌های جدید از سوی آمریکا علیه شرکت‌های همکاری‌کننده با ایران متوقف شد.

این خبرگزاری به‌نقل از “یک منبع مطلع” نوشته است تحریم‌های جدید “خلاف مسیر توافقات و دلیل اصلی بازگشت تیم ایرانی از وین در میانه مذاکرات” بود.

مذاکرات کارشناسی ایران و کشورهای گروه ۱+۵ از روز دوشنبه در وین آغاز شد و عباس عراقچی  مذاکره‌کننده ارشد ایران اعلام کرد که در پایان این مذاکرات تاریخ شروع به کار گام اول و مکانیزم اقداماتی که هر دو طرف باید انجام دهند و سازوکارهای اجرایی آن اعلام می‌شود.

شب گذشته رویترز خبر داد که وزارتخانه‌های خارجه و دارایی آمریکا روز گذشته چند شرکت و فرد دیگر  را به دلیل حمایت از برنامه هسته ای ایران در فهرست تحریم‌های ایران قرار داد.

در بیانیه وزارت دارایی آمریکا آمده است شرکت‌های عیوض تکنیک، مارو صنعت، نگین پرتو خاور، صنایع هوایی قدس و سازمان صنایع هوایی ایران، و همچنین شرکت‌های سنگاپوری مید اویل آسیا و سنگا تانکر و یک تبعه اوکراین به نام ویتالی سوکولنکو و شرکت تحت مالکیتش به نام شرکت فرلاند که گفته شده است در انتقال تانکر به تانکر نفت ایران فعالیت داشته است تحریم شده‌اند.

Share